Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 22:20
Reklama

To był dobry strzał

W powiecie chełmskim w szczepieniobusie, który odwiedził wszystkie gminy, szczepionkę przyjęły 672 osoby. Nie muszą one brać drugiej dawki, bo w ambulansach podawana była jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson.
To był dobry strzał

Na terenie naszego województwa akcja informacyjno-edukacyjna, której ważnym elementem są właśnie szczepienia przeciw Covid-19 została zainicjowana przez wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę.

- Szczepienia przeciw Covid-19 to jedyny sposób, byśmy zabezpieczyli się przed czwartą falą koronawirusa. Nawet jeśli nam się to w pełni skutecznie nie uda – w sensie liczby zakażeń – to przede wszystkim zmniejsza się niebezpieczeństwo dla utraty zdrowia, życia. To niezmiernie ważne, nie ma innej metody – podkreśla wojewoda.

Szczepieniobus w pierwszej kolejności odwiedził regiony z najniższym procentem wyszczepialności mieszkańców. A swoją „podróż” po województwie rozpoczął od powiatu chełmskiego. Na szczepienia tam prowadzone zdecydowały się 672 osoby. Najwięcej w gminie Rejowiec. Tam w ambulansie wykonano 109 szczepień. W Dorohusku skorzystały 84 osoby, a w Rejowcu Fabrycznym - 78. W Rudzie-Hucie na szczepienia jednodawkowym preparatem zgłosiły się 64 osoby, a w Kamieniu 53. W Siedliszczu w ciągu czterech godzin personel ambulansu wykonał 46 zastrzyków, a w Sawinie 45. W gminie Żmudź szczepionkę Johnson&Johnson przyjęło 41 osób, o jedną więcej niż w Leśniowicach. W gminie Białopole w ramach akcji „Zadbaj o zdrowie” zaszczepiło się 36 osób, a w gminie Wierzbica i Dubienka po 27 osób. Najmniej chętnych było w gminie Wojsławice. Na szczepienia w mobilnym punkcie zdecydowały się 22 osoby.

Do wczoraj szczepionka Jonson&Johnson podawana była w szczepieniobusie parkującym przy chełmskim parku wodnym. Tylko w ciągu dwóch pierwszych tygodni zgłosiło się 477 osób.

Mobline punkty szczepień krążyć będą po województwie do końca wakacji. Zajadą do gmin, gdzie jest najmniejszy odsetek zaszczepionych. Ale będą też na większych wydarzeń organizowanych w regionie, między innymi podczas Jarmarku Pawłowskiego - ginące zawody, który obędzie się 1 sierpnia. Szczepienia będą prowadzone w godzinach 10-17 przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury. Dla pierwszych zaszczepionych osób przewidziane są atrakcyjne upominki.

Czytaj także: Zostawił bydło w rozgrzanej przyczepie i pojechał do mechanika

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama