Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:40
Reklama

Bułgarskie podium było blisko

Na wysokim piątym miejscu Mistrzostwa Europy Kadetek zakończyła Alicja Nowosad, reprezentantka chełmskiego Olimpijczyka. Wychowanka śp. Jerzego Krasowskiego miała szansę na brązowy medal, ale w decydującym starciu przegrała z Rosjanką Alisą Chernyshkovą.
Bułgarskie podium było blisko

Europejski czempionat w kategorii kadetek rozegrano w bułgarskim Samokowie. Alicja Nowosad reprezentowała nasz kraj w wadze 65 kg. Rywalizację o medale rozpoczęła od wygranej z Włoszką Eleną Nicolodi. Kolejną potyczkę zawodniczka Olimpijczyka niestety przegrała. Lepsza od chełmskiej zapaśniczki okazała się Eniko Elekes z Węgier, późniejsza triumfatorka tej kategorii wagowej. W rundzie repasażowej Nowosad pokonała jeszcze Litwinkę Iwete Cesnauskaite, dzięki czemu zapewniła sobie prawo walki o brązowy medal. Niestety na najniższym stopniu podium stanęła ostatecznie rywalka Polki – Rosjanka Alisa Chernyshkova. Chełmska zapaśniczka zakończyła zmagania na wysokim piątym miejscu, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

Warto przy tym podkreślić, że ostatnie tygodnie dla Alicji Nowosad były wyjątkowo trudne. Zawodniczka musiała zmierzyć się zarówno z wyczerpującymi zgrupowaniami przygotowawczymi, jak i psychicznymi trudnościami spowodowanymi nagłą śmiercią trenera klubowego. Śp. Jerzy Krasowski wyszkolił wiele znakomitych zapaśniczek. Obecnie tą najlepszą reprezentantką Olimpijczyka jest właśnie Nowosad.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama