Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:02
Reklama

Bułgarskie podium było blisko

Na wysokim piątym miejscu Mistrzostwa Europy Kadetek zakończyła Alicja Nowosad, reprezentantka chełmskiego Olimpijczyka. Wychowanka śp. Jerzego Krasowskiego miała szansę na brązowy medal, ale w decydującym starciu przegrała z Rosjanką Alisą Chernyshkovą.
Bułgarskie podium było blisko

Europejski czempionat w kategorii kadetek rozegrano w bułgarskim Samokowie. Alicja Nowosad reprezentowała nasz kraj w wadze 65 kg. Rywalizację o medale rozpoczęła od wygranej z Włoszką Eleną Nicolodi. Kolejną potyczkę zawodniczka Olimpijczyka niestety przegrała. Lepsza od chełmskiej zapaśniczki okazała się Eniko Elekes z Węgier, późniejsza triumfatorka tej kategorii wagowej. W rundzie repasażowej Nowosad pokonała jeszcze Litwinkę Iwete Cesnauskaite, dzięki czemu zapewniła sobie prawo walki o brązowy medal. Niestety na najniższym stopniu podium stanęła ostatecznie rywalka Polki – Rosjanka Alisa Chernyshkova. Chełmska zapaśniczka zakończyła zmagania na wysokim piątym miejscu, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

Warto przy tym podkreślić, że ostatnie tygodnie dla Alicji Nowosad były wyjątkowo trudne. Zawodniczka musiała zmierzyć się zarówno z wyczerpującymi zgrupowaniami przygotowawczymi, jak i psychicznymi trudnościami spowodowanymi nagłą śmiercią trenera klubowego. Śp. Jerzy Krasowski wyszkolił wiele znakomitych zapaśniczek. Obecnie tą najlepszą reprezentantką Olimpijczyka jest właśnie Nowosad.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama