Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 22:55
Reklama

Okuninka czeka na turystów

Oficjalny sezon wypoczynkowy nad Jeziorem Białym rozpocznie się już w tę sobotę, 26 czerwca. Władze gminy spodziewają się rekordowej liczby turystów, bo – w związku z pandemią – większość osób zdecydowała się na wypoczynek w kraju. - Jesteśmy gotowi na przyjęcie gości – zaprasza do Okuninki Marta Wawryszuk, sekretarz gminy Włodawa.
Okuninka czeka na turystów

W tym roku turyści będą mogli korzystać z czterech kąpielisk. Trzy z nich zorganizowała gmina. Pierwsze tradycyjnie zlokalizowane zostało wewnątrz pomostu pływającego, który został także częściowo wyremontowany.

- Dalsze prace planowane są na przełomie roku – dodaje pani sekretarz.

Kolejne kąpielisko, o długości 140 metrów, znajduje się na wschodnim brzegu jeziora i trzecie (nowe) zlokalizowane zostało tuż za nim, idąc w stronę hotelu Rusałka. Czwarte kąpielisko zorganizowane zostało przy ośrodku wypoczynkowym ASTUR.

Kąpieliska będą czynne siedem dni w tygodniu od godziny 10 do 18. W tych godzinach nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwać będą ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim. Poza terenem kąpielisk obszar wodny patrolować będzie łódź ratownicza. Jak zawsze przed rozpoczęciem sezonu na plaże i boisko nawieziony został nowy piasek.

Pracownicy urzędu gminy oznakowali też Okuninkę tabliczkami z poszczególnymi sektorami adresowymi. Dzięki temu służbom i wczasowiczom będzie łatwiej odnaleźć właściwe miejsce. Będą też dodatkowe tablice z planem miejscowości.

Osoby potrzebujące pomocy medycznej znajdą ją w Kąpieliskowym Punkcie Pierwszej Pomocy. Swoją siedzibę będzie on miał w budynku dawnej Informacji Turystycznej, który znajduje się w centrum miejscowości. Czynny będzie w godzinach funkcjonowania kąpielisk.

Gmina zadbała również o większą ilość pojemników na śmieci.

– Kupiliśmy kosze do segregacji odpadów – mówi Marta Wawryszuk. – Prosimy wszystkich odpoczywających nad jeziorem, by zwracali uwagę, do jakiego kosza wrzucają swoje śmieci. To znacznie ułatwi pracę osobom sprzątającym – apeluje.

Turyści muszą się liczyć z opłatami za parkowanie swoich aut wzdłuż drogi powiatowej otaczającej jezioro. Zapisy uchwały, którą podjęli radni, obowiązują od 15 czerwca do końca sierpnia. Przez cały sezon ładu i bezpieczeństwa nad Jeziorem Białym strzec będą policjanci z Włodawy wspomagani przez swoich kolegów z KWP w Lublinie.

Teraz czytane: Linia kolejowa Chełm - Włodawa znów ożyje

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama