Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 22:08
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Codziennie szara zupa

- Nie spodziewałem się rarytasów w szpitalnym menu. Nie sądziłem jednak, że będzie aż tak źle. To, czym „karmiono” nas w ostatnich dniach, było po prostu niezjadliwe – mówi Adam Dobosz, pacjent oddziału ortopedii. – A to, co ewentualnie nadawało się do spożycia… nawet dziecko by się tym nie najadło.
Codziennie szara zupa

- Zupy były okropne. Wszystkie szare, ale ponoć jednego dnia zaserwowano nam krupnik, innym razem kalafiorową. Nie potrafiłem rozpoznać, co się w nich znajdowało. Świnie powinni tym karmić, nie ludzi – kontynuuje.

Nie lepiej wyglądały drugie dania. We środę dostał „jakieś mięso wielkości muchy”. Na kolację były trzy kromki chleba i dwa przezroczyste plasterki czegoś, co przypomina wędlinę.

– Nie wiem, kto układa ten jadłospis, sprawdza gramaturę i kaloryczność posiłków.

Swoje uwagi dotyczące szpitalnego wyżywienia wpisał do książki zażaleń znajdującej się w oddziale. Podzielił się nimi również z personelem oddziału. To spowodowało, że skontaktowała się z nim zarówno dietetyczka, jak i osoba z cateringu.

– Chyba szefowa – mówi.

Tłumaczenia obu pań nie przekonały go.

- Jedna twierdziła, że tylko mierzy temperaturę posiłków, druga, że to wszystko przez awarię kotła i że dostają za mało pieniędzy - opowiada.

Mężczyzna nie dał za wygraną. Poskarżył się dyrekcji szpitala.

– Rozmawiałem z pacjentem i oddziałową – mówi Mariusz Kowalczuk, zastępca dyrektora do spraw administracyjnych. – I przyznaję mu rację. Awaria kotła nie jest tu żadnym tłumaczeniem.

Dyrektor zalecił dietetyczkom, aby bardziej interesowały się tym, co pacjenci dostają do jedzenia, zarówno pod względem medycznym, jak i ilościowym, i jakościowym.

- Umówiłem się z panem, że jeżeli tylko sytuacja się powtórzy, ma mnie o tym poinformować, bo takie rzeczy są niedopuszczalne – dodaje dyrektor.

Sprawa na pewno nie zostanie zamieciona pod dywan. Sporządzona została notatka służbowa. Dyrektor nie wyklucza naliczenia kar firmie, która świadczy usługi cateringowe dla pacjentów chełmskiego szpitala.

Adam Dobosz zastrzega, że nie walczył z personelem oddziału. Uważa, że leczenie i opieka medyczna na ortopedii jest na bardzo wysokim poziomie.

– Walczyłem też dla nich, żeby pacjenci nie mieli do nich pretensji o coś, na co nie mają wpływu – dodaje.

Teraz czytane: Gdzie jest najwięcej zaszczepionych osób? Teraz można to sprawdzić

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
1974 21.06.2021 18:47
Leżałem na Covida w grudniu, tak ohydnych zup to w życiu nie widziałem, gorzej niż pomyje. Wygląd, smak i zapach jak woda po starej brudnej szmacie. To powinno być karalne, karmić ludzi takimi popłuczynami.

karolek 21.06.2021 13:35
Kiedyś była kuchnia przy szpitalu a teraz cateringi i bida aż piszczy. No może oprócz właściciela cateringu

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama