Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zonik dołączył do Hołowni

Hieronim Zonik, jako pierwszy burmistrz w województwie lubelskim, postanowił dołączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W piątek nowego członka zaprezentowali: posłanka Joanna Mucha, lider lubelskich struktur ruchu Rafał Maksymowicz oraz radny Kraśnika Paweł Kurek.
Zonik dołączył do Hołowni

- To duży sukces Stowarzyszenia Polska 2050, kiedy dołączają do nas tak doświadczeni samorządowcy. Hieronim ma wszystkie cechy, które każdy samorządowiec powinien posiadać. Jest społecznikiem i znakomitym menedżerem miasta Siedliszcze – podkreślił na piątkowej konferencji w Siedliszczu Rafał Maksymowicz.

Sam zainteresowany tłumaczy swoją decyzję dużą niesprawiedliwością, z jaką niektóre samorządy spotykają się ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

- Daleko nie trzeba szukać. Wystarczy spojrzeć na Fundusz Inwestycji Lokalnych. Nasza gmina dostała najmniejsze dofinansowanie w przeliczeniu na jednego mieszkańca – niewiele ponad 92 zł. Z kolei gminy ze szczytu listy otrzymały po 1400 zł – argumentuje Zonik. - W ostatnich wyborach nasi mieszkańcy zaufali politykom obecnej partii rządzącej, a co dostali w zamian? To oni są oszukiwani, bo środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych to nasze pieniądze, pochodzące z naszych podatków, więc powinny być one dzielone sprawiedliwie. Mnie nie interesuje polityka, a praca dla ludzi i dobro mieszkańców. Uważam, że administracja powinna im służyć, a taki cel przyświeca Polsce 2050. Dlatego zdecydowałem się przystąpić do ruchu. Trzeba stanąć po dobrej stronie mocy. Zachęcam wszystkich, aby szli moimi śladami – dodaje burmistrz.

Zonik rządzi już Siedliszczem prawie trzy dekady. 1 stycznia 2016 roku, po 195 latach, miasto odzyskało prawa miejskie.

Czytaj również: Kopalnia w gminie Siedliszcze nie powstanie - Prairie Mining żąda 4 mld zł odszkodowania

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
polo 14.06.2021 22:05
jeszcze się rozpłacz

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama