Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:01
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Stowarzyszenie Motocyklan Siedliszcze

To pasjonaci jazdy na dwóch kołach, ale łączy ich także słuszny cel – niesienie wsparcia potrzebującym. Swoją działalność oficjalnie rozpoczęli właśnie w czasie pandemii. Pomagali i dzielili się nadzieją i wiarą w to, że zawsze warto być dobrym człowiekiem.
Stowarzyszenie Motocyklan Siedliszcze

Zaczęło się od pomocy w codziennych czynnościach – w robieniu zakupów, realizacji recept czy opłacaniu rachunków. Pomagali przede wszystkim osobom starszym i schorowanym, które nie tylko obawiają się zarażenia wirusem, a niejednokrotnie zwyczajnie nie mają sił, żeby załatwić niezbędne sprawy.

- Staraliśmy się też podarować ludziom trochę optymizmu. Liczyliśmy na to, że w tych trudnych czasach na twarzach osób, które odwiedzamy, pojawi się uśmiech. To bezcenny widok, mobilizujący nas do działania - mówi prezes stowarzyszenia Sławomir Posturzyński. I zapewnia, że motocykliści nie chcą być kojarzeni tylko z oddawaniem organów. - Jesteśmy przede wszystkim aktywistami społecznymi.

Członkowie Motocyklanu do tej pory kontynuują tę szlachetną inicjatywę i są w ciągłej gotowości do niesienia pomocy. Nie zapominają również o najmłodszych potrzebujących. W zeszłym roku dołączyli do Moto Mikołajów Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu i odwiedzili dzieci z chełmskiego szpitala oraz domu dziecka. A we wrześniu przywieźli dary dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

- Dobro zawsze wraca i świadczy o naszym człowieczeństwie. Chcemy pokazywać wszystkim, że bezinteresowna pomoc to najpiękniejszy dar, jaki możemy dać drugiej osobie. Szczególnie teraz, kiedy strach często bierze górę, a więzi społeczne ulegają zacieraniu. Staramy się więc robić wszystko, aby tak się nie działo – dodaje Sławomir Posturzyński.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama