COVID-19 we włodawskiej szkole

  • 17.08.2020, 08:45 (aktualizacja 21.08.2020, 09:43)
  • TWA
COVID-19 we włodawskiej szkole
Kolejny przypadek koronawirusa pojawił się w powiecie włodawskim. Zakażona jest jedna z pracownic Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. Kolejnych kilkanaście osób, które miały z nią kontakt, zostanie przebadanych w tym tygodniu.

Przez kilka tygodni w powiecie włodawskim nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem, aż do ubiegłego czwartku, 13 sierpnia. Sanepid poinformował o jednej osobie zarażonej. Jest to kobieta w przedziale wiekowym 41-60 lat. Włodawę szybko obiegła informacja, że chodzi o pracownicę modrzewiaka.

- Dobrze, że są wakacje. Nie ma uczniów, a spora część załogi przebywa na urlopie. Ta pani czuje się dobrze. Zachowała się bardzo odpowiedzialnie. Mam nadzieję, że kolejny wynik pokaże, iż jest zdrowa i niebawem wróci do nas. To wszystko, co mogę powiedzieć – poinformował w piątek dyrektor ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie Eugeniusz Omelczuk.

- Szkoła pracuje normalnie, jest dezynfekowana wielokrotnie w ciągu dnia i po każdym wejściu interesanta. Każdy, kto przychodzi do nas z jakaś sprawą, wpisywany jest do zeszytu oraz instruowany, jak ma postępować. Mam nadzieję, że normalnie rozpoczniemy nowy rok szkolny – dodaje.

Jak ustaliliśmy, od tygodnia kobieta przebywała na urlopie. Prawdopodobnie, gdy wystąpiły u niej lekkie objawy grypy, wzięła wolne w pracy. Gdy objawy nie przechodziły, skonsultowała się z lekarzem. Ten miał zalecić jej wykonanie badanie pod kątem COVID-19. W jaki sposób zaraziła się koronawirusem? Ponoć miała kontakt z osobą z innego miasta w Polsce, która też zachorowała.

Zanim poszła na wolne, miała kontakt również z kilkoma pracownikami szkoły. Wszystkie te osoby oraz kilkoro członków jej rodziny, w sumie 12 osób, zostało poddanych kwarantannie. W poniedziałek, 17 sierpnia mają być pobrane od nich wymazy do badania pod kątem COVID-19.

Z kolei w czwartek do sanepidu, z objawami typowymi dla koronawirusa, wczasowicz przebywający nad Jeziorem Białym w Okunince. Pobrano tej osobie wymaz do badań. W piątek były wyniki, na szczęście negatywne. Okazało się, że to jedynie zwykła grypa.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe