Profilaktyka zdrowotna była głównym celem kolejnych działań, realizowanych przez samorząd gminy Fajsławice. Kolejna grupa mieszkańców skorzystała z bezpłatnych badań organizowanych w ramach Gminnego Tygodnia Zdrowia.
Tym razem mieszkańcy wzięli udział w konsultacjach urologicznych. Podczas wizyt wykonano niezbędne badania laboratoryjne, a ich wyniki zostały omówione indywidualnie przez specjalistę. W przypadkach wymagających dalszej diagnostyki lekarz zlecił dodatkowe badania oraz wyznaczył terminy kolejnych konsultacji.
Badania urologiczne odgrywają ważną rolę w profilaktyce chorób układu moczowo-płciowego, w tym schorzeń prostaty. Specjaliści podkreślają, że wczesne wykrycie niepokojących zmian znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie. Szczególnie istotne są regularne kontrole wśród mężczyzn po 40. roku życia oraz osób, u których w rodzinie występowały choroby nowotworowe.
Podobnie jak podczas wcześniejszych wyjazdów, uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnego transportu zapewnionego przez wójta gminy Fajsławice. Organizację przedsięwzięcia wspierał również koordynator, dzięki czemu cały wyjazd przebiegł sprawnie.
Konsultacje urologiczne były ostatnimi badaniami profilaktycznymi realizowanymi w ramach tegorocznego Gminnego Tygodnia Zdrowia. Do zakończenia programu pozostało jeszcze wykonanie badań kolonoskopowych. Łącznie z tegorocznych badań profilaktycznych skorzystało 28 mieszkańców gminy Fajsławice.



Napisz komentarz
Komentarze