Szlabany i złotówka za wjazd | Super Tydzień

  • 20.06.2019, 09:56
  • TWA
Szlabany i złotówka za wjazd | Super Tydzień
Niekonwencjonalne rozwiązanie proponuje jeden z naszych Czytelników, aby zadbać o czystość nad Jeziorem Białym w Okunince. Jego zdaniem, władze gminne powinny zablokować wjazd na obwodnicę i od każdego samochodu pobierać opłatę.

- Przy każdym wjeździe do Okuninki powinny zostać zamontowane szlabany. Każdy kierowca, chcąc wjechać na obwodnicę, musiałby zapłacić symboliczną złotówkę. Przy takim tłoku, jaki mamy w Okunince, pieniędzy wystarczy na wynajęcie dodatkowych służb, które stale pilnowałyby porządku i czystości wokół jeziora. W ten sposób wszyscy zadbalibyśmy o środowisko, bo byłoby czyściej na plaży, chodnikach i na ulicy, a do jeziora spływałoby mniej zanieczyszczeń z wodą deszczową – tłumaczy nasz rozmówca.

Według mężczyzny, podczas poprzednich dwóch weekendów ta turystyczna miejscowość była tak zatłoczona, że strach pomyśleć, co będzie się działo w czasie wakacji, jeżeli pogoda nadal będzie dopisywała. Okuninka może zostać zalana nie tylko ogromną rzeszą wczasowiczów, ale także zasypana tonami śmieci.

Co o tym pomyśle sądzą władze gminy Włodawa? Próbowaliśmy skontaktować się z wójtem Dariuszem Semeniukiem, ale nie odbierał od nas telefonu.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żenada
Żenada 01.07.2019, 07:30
Kolejny "fascynujący" artykuł
Roman
Roman 21.06.2019, 20:42
O - nielegalnie postawiony pomost Włodka Lisowskiego :P
Stoi sobie na wodzie od jakichś 6-7 lat i nikt nic z tym nie robi .
miejscowy
miejscowy 21.06.2019, 07:42
Proponuję, żeby Panu "mądremu" też założyli szlaban przed jego własną posesją. I za każdy wjazd do siebie płacił złotówkę.

Pozostałe