Okuninka chce być uzdrowiskiem | Super Tydzień

  • 27.04.2019, 11:11
  • TWA
Okuninka chce być uzdrowiskiem | Super Tydzień Nawet jeżeli przepisy prawne pozwolą na wydzielenie części Okuninki na potrzeby sanatoryjne, to uzdrowisko może powstać najwcześniej za kilka lat
Teresa Ciodyk z Włodawskiej Rady Seniorów zaproponowała burmistrzowi Wiesławowi Muszyńskiemu, aby rozważył koncepcję utworzenia sanatorium w Okunince. Grupa lokalnych przedsiębiorców poszła jeszcze dalej. Złożyli do gminy Włodawa wniosek o wydzielenie części miejscowości na potrzeby uzdrowiskowe.

Ciodyk poruszyła temat podczas sesji rady seniorów. Zaproponowała, żeby sanatorium zrobić w Adamkach, ze względu na duże zalesienie, czyste powietrze oraz ciszę, albo w Okunince, bo tam jest dużo atrakcji dla kuracjuszy. Uważa, że z powodzeniem mogłyby tam powstać ośrodki poprawiające stan zdrowia osób z problemami kardiologicznymi i neurologicznymi.

- Skoro nie ma w naszym powiecie dużych fabryk i małe szanse są na to, że coś takiego powstanie we Włodawie lub okolicy, to spróbujmy wykorzystać potencjał, jaki posiadamy, czyli walory turystyczne. Tylko w okolicy Włodawy mamy dwie rzeki Włodawkę i Bug oraz trzy jeziora: Czarne, Białe i Glinki. W samym mieście też byłoby co pozwiedzać. Mamy czyste powietrze, ciszę, unikatowe gatunki roślin i ptaków. Dla całego powiatu włodawskiego byłoby to wspaniałe rozwiązanie – wyjaśnia pani Teresa.

Burmistrz stwierdził, że miasto nic do tego nie ma, bo Okuninka nie leży w granicach administracyjnych Włodawy, tylko gminy wiejskiej. Aczkolwiek pomysł uznał za dość ciekawy. Wiesław Muszyński zastanawiał się jednak, czy w tak rozbudowanej turystycznie Okunince, będzie możliwość utworzenia uzdrowiska: - Wydaje mi się, że takie sanatorium mogłoby powstać jedynie w okolicy Jeziora Glinki.

Okazuje się, że grupa przedsiębiorców z Okuninki poczyniła już pewne działania. Złożyli wniosek do wójta Semeniuka o wydzielenie części miejscowości turystycznej na potrzeby  uzdrowiska. Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się przed świętami.

- Temat jest ciekawy, ale nie wiem, czy do zrealizowania. Najpierw musimy sprawdzić, czy jest w ogóle możliwość wydzielenia części Okuninki z przeznaczeniem jej pod usługi wskazane przez przedsiębiorców. Należy to przeanalizować pod względem prawnym. Jeśli okaże się, że tak, to na pewno miejsce to będzie musiało spełnić szereg kryteriów i wymogów, które niekoniecznie mogą się podobać tym, którzy w Okunince szukają rozrywki – mówi Dariusz Semeniuk.

W maju odbędzie się kolejne spotkanie z wnioskodawcami. Być może padną już pierwsze konkrety w tej sprawie.

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dagobert
dagobert 29.04.2019, 07:13
Sądząc po zawartości moczu w Jeziorze Białym podczas szczytu sezonu będą leczyli urynoterapią.
robek
robek 28.04.2019, 22:38
Żart miesiąca ....

Pozostałe