Czas na komunikację miejską | Super Tydzień

  • 10.03.2019, 16:30
  • AN
Czas na komunikację miejską | Super Tydzień
Radna Łucja Pamulska proponuje, aby we Włodawie powstała płatna komunikacja miejska. Interpelację w tej sprawie złożyła do przewodniczącej Joanny Szczepańskiej na początku lutego. Burmistrz odpowiada wprost, że miasta nie stać na taki wydatek, jednak gdy tylko pojawi się szansa pozyskania na ten cel jakichś środków, to Włodawa na pewno z tego skorzysta.

Do swojej propozycji radna dołączyła szczegółową argumentację za tym, że komunikacja miejska jest potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców.

- Miasto się rozbudowuje, powstają osiedla, których mieszkańcy mają utrudniony dostęp do centrum miasta, do urzędów administracji rządowej i samorządowej, do szpitala, SP ZOZ i innych przychodni specjalistycznych, do miejsc pochówku tj. cmentarza parafialnego i komunalnego, do spółek miejskich, do zakładów pracy i szkół - wylicza radna w swojej interpelacji. 

Poza tym mieszkańcy Włodawy to w dużej części seniorzy, których nie stać na dojeżdżanie wszędzie taksówkami. Komunikacja miejska byłaby także przydatna dla ludzi młodych, którzy autobusami mogliby dojeżdżać do szkół.

Temat nie jest nowy. Radna złożyła podobną propozycję już w poprzedniej kadencji. Mieszkańcy Włodawy w upublicznionej ankiecie opowiedzieli się wówczas za powstaniem miejskiej komunikacji.

- Z uwagi na koszty i brak funduszy w budżecie, po rozmowach z mieszkańcami, zarówno miasta Włodawy,m jak i gminy, proszę o nawiązanie współpracy z wójtem gminy Włodawa i starostą powiatu włodawskiego i utworzenie komunikacji miejskiej na obszarze działania obu gmin tak, by połączyć poszczególne miejscowości: Włodawę, Orchówek, Okuninkę, Suszno, Szuminkę, Różankę, Korolówkę, Żuków i może całą gminę Wyryki i gminę Hanna - proponuje radna Pamulska.

Burmistrz Wiesław Muszyński zapewnia, że miasto już od jakiegoś czasu pracuje koncepcyjnie nad zorganizowaniem komunikacji miejskiej.

- Nie ma jednak wątpliwości, że w tym przypadku kluczowy jest rachunek ekonomiczny, w równej mierzy dotyczący bieżących wpływów z biletów w porównaniu do kosztów utrzymania  komunikacji, jak i - co ważniejsze - zakupu odpowiedniego taboru - wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację burmistrz Włodawy. - Niestety, w obecnej sytuacji budżetowej, jedyną formą zakupu pojazdów są źródła zewnętrzne, mam tu na myśli rządowe zapowiedzi przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu w powiatach. Pragnę zadeklarować, że gdy przyjmą one postać realnego programu, Włodawa będzie jednym z pierwszych jego beneficjentów.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasia
Kasia 10.03.2019, 20:42
Przydałby się choć 1 autobus podmiejski, który jechałby do Różanki tak np o 10,30 i zaraz wracałby do Włodawy

Pozostałe