Za wysokie progi...? | Super Tydzień

  • 13.02.2019, 08:42
  • (apm)
Za wysokie progi...? | Super Tydzień
Zwiększono progi punktowe przy naborze do pierwszych klas chełmskich liceów i techników. Żeby dostać się do I LO, czy II LO, trzeba będzie mieć co najmniej 130 punktów. Ten ruch ma wpłynąć na podniesienie poziomu nauczania i wydaje się słusznym posunięciem. Docierają też jednak do nas głosy niezadowolonych.

Najbardziej obawiają się chyba niektórzy rodzice, że ich dzieci nie przeskoczą tak wysokiej poprzeczki. - To dla naszych pociech nie tylko większa motywacja, ale też dodatkowy stres - mówi pani Ania, matka gimnazjalistki.

Jak powiedział na konferencji prasowej Andrzej Kosiniec, wiceprezydent Chełma odpowiedzialny za miejską oświatę, zmiana progów punktowych przy naborze do klas pierwszych liceów i techników ma poprawić jakość kształcenia. Zapewniał, że ten ruch został skonsultowany i wspólnie dopracowany z dyrektorami szkół.

Żeby dostać się do I LO i II LO, trzeba uzyskać co najmniej 130 punktów. W III LO próg ustalono na poziomie 110, a w IV LO – 100. Próg dla technikum Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych to 90 punktów.

W Zespole Szkół Technicznych przyszły technik programista i informatyk muszą zdobyć 120 pkt. Do klas o kierunkach: grafik komputerowy, mechanik pojazdów samochodowych, mechatronik, elektryk i elektronik można się dostać z wynikiem 100 pkt, a do klasy o profilu mechanicznym – 90 pkt.

WOŚP wsparła chełmski szpital. Jaki sprzęt trafił do lecznicy? [CZYTAJ]

By dostać się do Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych, trzeba uzyskać minimum 70 punktów, a do Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich – 75 pkt. W Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych, idąc do klasy o kierunku logistyka i spedytor trzeba mieć 75 pkt, zaś wybierając kierunki: teleinformatyczny, mechatroniczny, elektryczny i mechanik górnictwa – 65 pkt.

Wiadomo już też, ile będzie oddziałów w klasach pierwszych. W I LO - 6 w trzyletnim liceum i 6 w czteroletnim liceum. W II LO 5 w trzyletnim i 6 w czteroletnim liceum. III LO będzie miało odpowiednio 2 i 2 oddziały, Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych 3 i 3, IV LO – 4 i 4, Zespół Szkół Technicznych 4 i 4, Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych 2 i 2, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich 2 i 2, Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych 2 i 2.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe