Do trzech razy sztuka

  • 21.01.2019, 10:18
  • TWA
Do trzech razy sztuka
Po raz trzeci władze miasta szukają wykonawcy na wymianę oświetlenia ulicznego na ledowe. Tym razem zgłosiły się trzy firmy. Wszystko wskazuje na to, że tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg.

Na wymianę starego, awaryjnego i energochłonnego oświetlenia miasto pozyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Nowoczesne i energooszczędne lampy ledowe miały się pojawić przy włodawskich ulicach już w ubiegłym roku. Zamiast lamp pojawiły się jednak problemy z wyłonieniem wykonawcy. Pierwszy przetarg został unieważniony, gdyż najtańsza oferta była droższa prawie o 400 tys. zł od kwoty zapisanej na inwestycję. Urzędnicy stwierdzili, że nie znajdą w budżecie tak dużej sumy, aby dołożyć.

- W drugim przetargu koszty były zbliżone do kwoty, jaką dysponujemy, natomiast okazało się, że oprawy oferowane przez tę firmę nie posiadały wszystkich dokumentów i certyfikatów. Analizę jakości produktu zleciliśmy specjalistycznej firmie oraz politechnice warszawskiej. Badania wykazały, że te oprawy nie powinny być dopuszczone do użytku – relacjonuje sekretarz urzędu miasta Krzysztof Małecki.

Kolejna jaskinia hazardu rozbita! Jednoręki bandyta wciąż w modzie [CZYTAJ]

Termin inwestycji dobiegał końca i miastu groził zwrot pozyskanego dofinansowania, w związku z czym władze Włodawy zwróciły się do urzędu marszałkowskiego z wnioskiem o wydłużenie terminu na wykonanie zadania.

- Uzyskaliśmy taką zgodę – nie kryje zadowolenia sekretarz.

W ubiegłym tygodniu miasto otworzyło oferty w ramach trzeciego już postępowania przetargowego.

- Analizujemy je i wstępnie wydaje się, że powinniśmy rozstrzygnąć przetarg – informuje Małecki.

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oal
oal 21.01.2019, 11:58
niech zaświecą wszystkie lampy w parku pomiędzy osiedlem XXX lecia a Kościuszki, pół parku jest nie oświetlone!!!
yoyo
yoyo 21.01.2019, 19:50
oal, tylko tekst dotyczy Włodawy, a nie Chełma xD

Pozostałe