Włodawa: Poddał się karze za nielegalny arsenał

  • 10.01.2019, 09:37
  • TWA
Włodawa: Poddał się karze za nielegalny arsenał
58-letni mieszkaniec Włodawy, na którego posesji policjanci natrafili na arsenał broni z okresu II wojny światowej, wykazał skruchę i postanowił dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura wzięła to pod uwagę i wystąpiła do sądu o wymierzenie mężczyźnie jedynie kary grzywny w wysokości 2 tys. 400 zł.

W lipcu policjanci przeszukali posesję 58-latka i znaleźli towar pochodzący z przemytu. Zabezpieczyli prawie 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby trafiły na rynek, skarb państwa straciłby 3,5 tys. zł z tytułu nieopłaconego podatku.

Przy okazji mundurowi natrafili na arsenał broni pochodzącej prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Zarekwirowali granaty, pas z nabojami, pocisk moździerzowy i dwa skorodowane szkielety broni. Podczas przesłuchania mężczyzna oświadczył, że wszystko znalazł, ale przechowywał jedynie w celu kolekcjonerskim. Przekonywał policjantów, że nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, jakie mógł spowodować. Na miejsce wezwani zostali saperzy i zneutralizowali cały arsenał.

58-latkowi za posiadanie papierosów bez akcyzy oraz broni groziło do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wzięła jednak pod uwagę fakt, że mężczyzna wykazał skruchę i postanowił dobrowolnie poddać się karze. Wobec tego śledczy wystąpili do sądu o wymierzenie mu jedynie grzywny. Ich wnioskiem sąd zajmie się w najbliższym czasie.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Małostkowy
Małostkowy 11.01.2019, 15:22
Gdyby F1 był uzbrojony to fotografowi ostatnie trzy sekundy życia dłużyły się i zrobił zdjęcie zmultiplikowane lustrem...

Pozostałe