Pow. krasnostawski: S17 do poprawki

  • 25.11.2018, 12:02
  • GD
Pow. krasnostawski: S17 do poprawki zdjęcie poglądowe
Wszystko wskazuje na to, że odbędą się ponowne konsultacje społeczne w sprawie przebiegu projektowanej drogi ekspresowej S17. Dotyczyć to będzie odcinka z Łopiennika do Krasnegostawu.

W maju informowaliśmy, że planowana budowa drogi ekspresowej zaniepokoiła kilkunastu mieszkańców Zakręcia i Jaślikowa. Trasa omija łopiennicki las i przecina kilka gospodarstw w sposób niekorzystny dla ich właścicieli. Zwrócili się więc do władz gminy Krasnystaw o pomoc w złożeniu odwołania do odpowiednich instytucji w celu dokonania korekt, które będą w miarę satysfakcjonujące.

- Przy wsparciu lokalnych posłów udało się nam wynegocjować korzystne rozwiązanie.  Procedura wyznaczenia nowego przebiegu trasy zostanie powtórzona tylko na tym spornym odcinku, mającym około 7 kilometrów długości - mówi Wojciech Kowalczyk, pełniący obowiązki wójta gminy Krasnystaw.

Koncepcja poprowadzenia S17 przez środek gospodarstw początkowo uwzględniała utworzenie w łopiennickim lesie obszaru chronionego. Ostatecznie odstąpiono od tego pomysłu. To otworzyło drogę do poprzedniego wariantu, który jest zbieżny z oczekiwaniami rolników oraz podobno będzie tańszy w realizacji.

- Wszystko zależy teraz od mieszkańców, ale muszą wszystkiego przypilnować. Jeśli z ich argumentami zgodzi się inwestor, to cała procedura może przyspieszyć – dodaje Wojciech Kowalczyk.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brawo PiS
Brawo PiS 28.12.2018, 12:21
Wywłaszczyć i budować ekspresówkę jak najszybciej.
mieszkaniec76
mieszkaniec76 27.11.2018, 06:28
To niech pilnują bo im chałupy zaorają...

Pozostałe