Posłuchają głosu mieszkańców

  • 10.10.2018, 11:46
  • AN
Posłuchają głosu mieszkańców
Miasto publikuje pierwsze wizualizacje wiaduktu, który miałby powstać przy ulicy Lubelskiej, na odcinku od ronda przy Kamenie do parku wodnego. Zanim jednak inwestycja się rozpocznie, ratusz chce zlecić badania, w których mieszkańcy mieliby się wypowiedzieć się, czy są za takim rozwiązaniem, czy przeciw.

- Są to tylko poglądowe wizualizacje. W dalszym etapie powinien powstać projekt techniczny, który dokładnie nakreśli zakres tej inwestycji, szczegółowe rozwiązania techniczne i drogowe - tłumaczy prezydent Agata Fisz.

Nie ulega wątpliwości, iż zamykany bardzo często przejazd kolejowy na ul. Lubelskiej powoduje dużo utrudnień w ruchu. Takie rozwiązanie, zdaniem urzędników, wyeliminowałoby ten problem.

- Naszym zamiarem jest inwestycja, która w jak najmniejszym stopniu ingerować będzie w istniejącą przy tym odcinku ulicy zabudowę - uspokaja prezydent Chełma. -  Dlatego już na etapie koncepcji zalecaliśmy, by budowa obiektu nie wiązała się z rozbiórką zamieszkałych domów, i dalej takiej opcji nie przewidujemy. Na chwilę obecną trwają działania związane z pozyskaniem na ten cel dofinansowania, a dotychczasowe procedury wskazują, iż możemy liczyć na sporę środki od kolei.

Miasto chce też zapytać mieszkańców, co sądzą o tej inwestycji, czy rzeczywiście chełmianom podoba się takie rozwiązanie komunikacyjne w mieście. 

Jak informował wcześniej ratusz, prawie 6,5 mln złotych netto, a więc niemal 8 mln złotych brutto – tyle wynieść może udział Polskich Linii Kolejowych S.A. w budowie nowego wiaduktu nad uciążliwym dla kierowców przejazdem kolejowym przy ulicy Lubelskiej. Tak wynika z oficjalnego pisma, które jakiś czas temu wpłynęło do chełmskiego magistratu. Jest ono odpowiedzią na zgłoszenie miasta do projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III", które poprzedzone zostało opracowaniem koncepcji przebudowy przejazdu. Na jej podstawie okazało się, że jest techniczna możliwość likwidacji uciążliwego – zamykanego wielokrotnie w ciągu dnia – przejazdu kolejowego.

- Projektanci widzą taką możliwość w postaci konstrukcji wiaduktu nad torami. Rozwiązanie umożliwi przebieg ulic obok wiaduktu, a tym samym normalnego funkcjonowania obiektów położonych przy tym odcinku ul. Lubelskiej – mówił po odebraniu opracowania Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie.

Szacunkowy koszt całego przedsięwzięcia to około 20 mln złotych, ale dokładny kosztorys znany będzie dopiero po opracowaniu szczegółowego projektu technicznego. Na tym etapie przygotowań jeszcze nie wiadomo, jak dokładnie wyglądać mogłaby realizacja inwestycji, w tym, czy najpierw opracowana zostałaby dokumentacja techniczna wiaduktu, czy podobnie jak w przypadku DK12, zadanie realizowane byłoby w trybie zaprojektuj-wybuduj.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
katzPodola
katzPodola 14.10.2018, 17:26
Czyżby wybory się zbliżały i pani Ryba wylazła zza biurka?
Aro
Aro 11.10.2018, 04:53
Dróg nie mogą zrobić a oni za wiadukt się biorą haha
mario
mario 11.10.2018, 00:59
ten kto to forsuje powinien dostać dożywocie , skaże się mieszkańcówokoło 200 domów , czyli paru tysięcy na niemożliwość normalnego komunikacji z resztą miasta , wdychanie spalin samochodowych gdyż z wiaduktu spaliny będą opadać na domy ,i wcześniejszą śmierć , lubelska stanie się ulicą tranzytową , komu się niepodoba przejazd ma alternatywy , ulica szpitalna , ulica trubakowska , z obu można dojechać do miasta
Jane
Jane 11.10.2018, 23:10
Teraz za to oddychają świeżym powietrzem, jak Lubelska stoi od Kameny, nie liczą tych ruder i kopcących kominów. Sanatorium.
Chełmianin
Chełmianin 10.10.2018, 23:47
Jak najbardziej coś powinno się tam stać aby zrobic z tym porządek, to co na dzien dzisiejszy dzieje się w tym miejscu to jest jakieś nieporozumienie!
ghost
ghost 10.10.2018, 12:32
jak zwykle wizualizacje.... Na tyle ich stać.

Pozostałe