Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Boks: Soczyński wrócił z Rosji z medalem

Kolejny sukces pochodzącego z Dorohuska Michała Soczyńskiego. Były pięściarz MKS-u II LO Chełm, a obecnie Paco Lublin został brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata w Boksie w kategorii 91 kg. Reprezentant Polski dotarł do półfinału. Tam jednak musiał uznać wyższość reprezentanta Węgier.
Boks: Soczyński wrócił z Rosji z medalem

W tym roku studencka rywalizacja odbyła się w rosyjskiej miejscowości Elista. Kwalifikację na te zawody Michał Soczyński wywalczył w drugiej połowie czerwca (20-22) na 3. Akademickich Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Katowicach.

Pięściarz, reprezentujący Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, wygrał kategorię wagową 91 kg, pokonując w finale 3:0 Witolda Liska z AWF Katowice.

Do Rosji biało-czerwoni, pod wodzą Marka Chrobaka, Zbigniewa Raubo i Bogumiła Połońskiego, udali się w ośmioosobowym składzie.

Reprezentanci Polski spisali się znakomicie. Do kraju wrócili z czterema medalami.

Na podium w rosyjskiej Eliście stanął m.in. 19-letni Michał Soczyński (kat. 91 kg).

W ćwierćfinale popularny "Soczek" wygrał walkowerem z Hiszpanem Pedrosem El Puco.

Z kolei w półfinale reprezentant Polski nie sprostał zawodnikowi z Węgier, Adamowi Hamori. Przegrał niejednogłośną decyzją sędziów (1:4) i ostatecznie podczas ceremonii zakończenia zmagań zameldował się na najniższym stopniu podium.

W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Świata w Boksie na rosyjskim ringu rywalizowało 109 zawodników i zawodniczek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DramatTreść komentarza: Śmietanka..... Kto mu stręczy tych doradców?Data dodania komentarza: 18.12.2025, 13:54Źródło komentarza: Nowa Rada przy Prezydencie RP. W jej składzie Kamila Grzywaczewska, Lucjan Cichosz i poseł Jarosław SachajkoAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Gdyby na Lubelskiej paliło się tyko zielone albo pulsujące żółte to ci małolaci jeździli by tami jak szaleńcy. Teraz latem wieczorami jest horror.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 13:51Źródło komentarza: Bezpiecznie czy płynnie? Sporne sygnalizacje świetlne na Litewskiej i Lubelskiej w ChełmieAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Ty widzę że nie wysilasz się co widać po twoich wpisach na każdy temat. Ale co się można spodziewać po POwskich miernotachData dodania komentarza: 18.12.2025, 10:05Źródło komentarza: Bezkonkurencyjny jak Radosław Sikorski. Nikt się do niego nie zbliżyłAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: Remontowana Włodawska a na niej przejście przy Krańcowej - zupełnie nieoświetlone. Na Kochanowskiego wymienione na nowe energooszczędne. W okolicach kościoła założona latarnia świeci w drzewo? Sprawdza to ktoś?Data dodania komentarza: 18.12.2025, 10:02Źródło komentarza: Bezpiecznie czy płynnie? Sporne sygnalizacje świetlne na Litewskiej i Lubelskiej w ChełmieAutor komentarza: wyborczyniTreść komentarza: Początek kampanii wyborczej do Sejmu.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 09:51Źródło komentarza: Nowa Rada przy Prezydencie RP. W jej składzie Kamila Grzywaczewska, Lucjan Cichosz i poseł Jarosław Sachajko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama