Gospodynie zgarnęły nagrody za smaki i talenty [+GALERIA]

  • 10.09.2018, 09:40
  • red.
Gospodynie zgarnęły nagrody za smaki i talenty [+GALERIA]
Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej "Kresowe smaki i talenty" po raz drugi zagościł we Włodawie. Dopisała pogoda, nie zawiodły gospodynie, które przejechały nawet z odległych gmin naszego regionu.

Impreza zainicjowana przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Razem na Kresach" i naszą redakcję odbyła się już siódmy raz. W tym roku ponownie we współpracy z miastem Włodawa, powiatem włodawskim i Urzędem Marszałkowskim w Lublinie. Na festiwal przybyły koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i twórcy ludowi oraz artyści. Energia kobieca rozpędziła wszystkie chmury i dzięki temu bawiono się do późnych godzin wieczornych.

Mnóstwo smakołyków regionalnej kuchni przygotowały gospodynie do konkursu Kresowe Smaki. Jurorzy mieli więc niemały kłopot z wyłonieniem zwycięzców.

Sałatki

Pierwsze miejsce w kategorii sałatki zajęło KGW Bobrowe Olesin za zestaw bobrowski, drugie - Wróblowa Zagroda za sałatkę warstwową z tuńczykiem, trzecie - KGW Olchowiec za sałatkę szpinakową z fetą, czwarte - KGW Teresin za sałatkę wielowarzywną, wyróżnienie otrzymało KGW Korolówka Osada za sałatkę gajowej.

Ciasta

W kategorii ciasta konkurencja była bardzo silna. Gospodynie zgłosiły do konkursu przepyszne słodkości i do tego pięknie przyozdobione. Bezapelacyjnym zwycięzcą było ciasto o nazwie nadbużański zmierzch, które przygotowały panie z KGM Zosie Samosie. Nagrodzono także KGW Hanna za nadbużańskiego zaskrońca, KGW Ryzykantki za sernik z brzoskwiniami, KGW Orchówek za pływające łabędzie na bużysku oraz KGW Wola Żulińska za śmietanowiec z kokosem.

Danie mięsne

Pierwsze miejsce w kategorii danie mięsne wywalczyły Wesołe Sąsiadki z Kołacz za pieczeń kozią, drugie miejsce otrzymało KGW Korolówka Osada za przysmak leśniczego, trzecie - KGW Siedliszcze za królika z domową fetą, czwarte - Kresowianki z Włodawy za roladę mięsno-serową. Jury przyznało dwa wyróżnienia, które otrzymały: KGW Fajsławice za mięsko babci Zosi i Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw w Powiecie Włodawskim za karkówkę po szumińsku.

Danie jarskie

Najsmaczniejsze danie jarskie przygotowało KGW Fajsławice. Zupa pokrzywowa zadziwiła jurorów swoim smakiem. Nagrodzono także: KGW Białopole za pierogi z fasolą Jaś, Stowarzyszenie Pod Lipą za wegański pasztet z okary, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw w Powiecie Włodawskim za zestaw stawiaki. Wyróżnienie przypadło KGW Korolówka Osada za karawaj.

Stoisko

Jurorzy oceniali także stoiska i tu także mieli twardy orzech do zgryzienia. Uznali, że najpiękniej przyozdobiły swoje stoisko gospodynie KGW Korolówka Osada, drugie miejsce zajęło KGW Łopiennik Górny, trzecie - Wesołe Sąsiadki z Kołacz.

Kresowe Talenty

W konkursie Kresowe Talenty jury najwyżej oceniło popisy sceniczne zespołu Siedliszczanki, drugie miejsce zajął zespół Remedium z Białopola, trzecie - Jarzębina z Czułczyc, czwarte - Kresowianki z Włodawy i piąte Pawłowianki.

Redakcja dziękuje za pomoc w organizacji festiwalu dyrekcji i pracownikom Włodawskiego Domu Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe