Skansen doczekał się remontu

  • 07.09.2018, 12:36
  • MP
Skansen doczekał się remontu
Z końcem września skansen w Siedliszczu zupełnie zmieni swoje oblicze. Dzięki staraniom Stowarzyszenia Siedliskie Towarzystwo Regionalne udało się pozyskać pokaźne środki na jego modernizację.

Stowarzyszenie Siedliskie Towarzystwo Regionalne otrzymało na remont skansenu 50 tys. zł.

- Jednym z najważniejszych etapów remontu jest fumigacja, czyli zwalczanie szkodników niszczących drewno - wyjaśnia Arkadiusz Zawiaczyński, prezes zarządu stowarzyszenia. - Ponadto w budynku są usuwane stare powierzchnie lakiernicze, a elewacje i okna zostaną odnowione i odmalowane. Planowane jest też utwardzenie stropu i wzmocnienie płytami, które jednocześnie go uszczelnią i ocieplą. Prace remontowe obejmą też oczyszczenie wnętrza skansenu, usunięcie ewentualnych szczelin oraz pomalowanie ścian.

Budynek skansenu nie był remontowany od 2003 r. Prace prowadzone przez jedną z lubelskich firm są gruntowne i obejmują całą powierzchnię obiektu.

Wraz z końcem lipca do użytku została oddana również inna inwestycja zrealizowana z dofinansowania pozyskanego przez stowarzyszenie.

- Na nowym i wciąż rozbudowywanym osiedlu w Siedliszczu stoi duża altana rekreacyjna, z której mogą korzystać najmłodsi mieszkańcy naszego miasteczka - dodaje Arkadiusz Zawiaczyński.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe