Projekt rozbudowy stadionu prawie gotowy

  • 9.08.2018, 10:39
  • (apm)
Projekt rozbudowy stadionu prawie gotowy
Nowe trybuny, zadaszenie oraz modernizacja bieżni – to główne założenia kolejnego projektu władz miasta, które chcą, by chełmski stadion stał się bardziej atrakcyjny dla piłkarzy i lekkoatletów. Szczecińskie biuro projektowe powinno przedstawić gotową dokumentację w najbliższych tygodniach.

- Zakres opracowania obejmuje przede wszystkim zadaszenie, zarówno wschodniej, jak i zachodniej trybuny, budowę trybuny dla gości oraz oświetlenie stadionu – mówi prezydent Chełma Agata Fisz.– Dokumentacją objęta została także bieżnia, skocznie do skoku w dal, wzwyż, do trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rozbieg do rzutu oszczepem oraz płyta stadionu.

Nad dokumentacją techniczną, która umożliwić ma rozpoczęcie budowy, pracuje szczecińska firma.

- Jesteśmy w kontakcie z projektantem, uzgadniamy szereg szczegółów. W uzgodnieniach tych biorą także udział osoby najbardziej zainteresowane techniczną stroną stadionu, a więc kluby sportowe, ale także policja i straż pożarna. Wraz z projektem powstanie wizualizacja, dzięki której będzie można zobaczyć, jak wyglądać ma ten obiekt po przebudowie – mówi Danuta Domańska, dyrektor Biura Inwestycji Miejskich.

Jednocześnie na stadionie przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów już niebawem montowane będzie nowe nagłośnienie, które uatrakcyjni rozgrywane tam spotkania piłkarskie i inne wydarzenia sportowo-kulturalne.

Jak zapewniają władze miasta, rozbudowa stadionu jest kontynuacją sukcesywnie prowadzonych tam prac budowlanych. W ubiegłym roku, za blisko 2 mln zł, do użytku oddano nowoczesny budynek zaplecza biurowo-szatniowego. Opracowywana właśnie dokumentacja techniczna umożliwić ma rozgrywanie na stadionie spotkań wyższych lig piłkarskich, a samo miasto zyskać ma znacznie bardziej profesjonalny i funkcjonalny obiekt sportowy.

Gorący temat: Darmowa komunikacja miejska w Chełmie? Czy to realne? [CZYTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stoper
Stoper 13.08.2018, 23:51
Trybuny na wałach ziemnych? Takich stadionów już się nie buduje,zmarnowane pieniądze,kto to projektuje,

Pozostałe