Studenci pomagają plażowiczom

  • 27.07.2018, 23:18
  • MP
Studenci pomagają plażowiczom
Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie będą podczas wakacji czuwać nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Jeziorem Białym w Okunince.

Punkt Pierwszej Pomocy Przedmedycznej to efekt porozumienia zawartego pomiędzy PWSZ w Chełmie a Starostwem Powiatowym we Włodawie. Będzie funkcjonował przez wakacje.

- W Punkcie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej będzie można wykonać testy diagnostyczne dla oznaczenia cholesterolu we krwi, oznaczyć glikemię za pomocą glukometru oraz zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą alkomatu. Ponadto wczasowicze będą mogli wykonać pomiar temperatury,  tętna i oddechu - tłumaczą władze PWSZ w Chełmie.

Punkt będzie obsługiwany przez studentów pielęgniarstwa. Praca ta będzie dla nich utrwaleniem umiejętności nabytych w Pracowni Podstaw Pielęgniarstwa oraz Zajęć Praktycznych i Praktyk Zawodowych.


Najczęściej czytane:

Nietrzeźwy wojskowy spowodował katastrofę [ZOBACZ]

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe