Osteoporoza. Sprawdź, czy ci grozi

  • 23.06.2018, 01:55
  • AN
Osteoporoza. Sprawdź, czy ci grozi
Osteoporoza jest chorobą prowadzącą do złamań kości, które mogą wystąpić nawet po niewielkim urazie. Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie zaprasza na badania profilaktyczne w kierunku wykrycia tego schorzenia.

Oferta skierowana jest to osób, które mają ukończone 35 lat, i mieszkają w Chełmie.  

Badania profilaktyczne w kierunku wykrycia osteoporozy Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej prowadzi w przychodni przy ul. Wołyńskiej 11 w gabinecie badania osteoporozy na pierwszym piętrze. Realizowane są one w poniedziałki w godz. 8-12.30 oraz we wtorki w godz. 13-17. Zapisy od poniedziałku do piątku w rejestracji rtg. W pozostałe dni tygodnia badania wykonywane są w zakładach pracy oraz w miejscach publicznie dostępnych (urzędy, instytucje) na terenie miasta.

Osteoporoza jest chorobą szkieletu prowadzącą do złamań kości, które mogą wystąpić nawet po niewielkim urazie.  Najczęściej dotyczą kręgosłupa, kości przedramienia i szyjki kości udowej, ale mogą wystąpić również w innych lokalizacjach. Nadmierna podatność kości na uszkodzenie w osteoporozie wynika ze zmniejszenia jej gęstości mineralnej i zaburzenia jej struktury. Rozwojowi choroby sprzyja stosowanie diety ubogiej w wapń i witaminę D, a także palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu i mała aktywność fizyczna.


Podobne tematy:

Bezmięsne menu dla dzieci, tak czy nie? [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe