Gm. Włodawa: Okuninka pod lupą ochrony środowiska

  • 4.06.2018, 10:05
  • TWA
Gm. Włodawa: Okuninka pod lupą ochrony środowiska
Problemami z utrzymaniem czystości i porządku nad Jeziorem Białym w Okunince zainteresował się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Inspektorzy przeprowadzili kontrolę i wydali urzędnikom zalecenia.

Wysokie temperatury sprawiły, że od początku maja do Okuninki ściągają w weekendy tłumy turystów. Służby porządkowe nie radziły sobie z bieżącym sprzątaniem. W efekcie na plaży, chodnikach, przy drodze zalegały góry śmieci. Informacja o Okunince zasypanej odpadami obiegła chyba całą Polskę.

Sprawą zainteresował się również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie. Inspektorzy przeprowadzili w Okunince szczegółową kontrolę. Sprawdzali m.in. w jakich odległościach rozmieszczone są pojemniki na śmieci oraz ile jest wielkogabarytowych kontenerów, w których mieszkańcy mogą zostawiać nieczystości. Stwierdzono, że trzy takie punkty to za mało.

- Otrzymaliśmy zalecenie, by stworzyć dwa dodatkowe punkty, w których staną kontenery. Według inspektorów powinny one rozwiązać problem śmieci lądujących przy ulicy. Do 20 czerwca musimy wykonać zalecenie – tłumaczy sekretarz gminy Andrzej Kratiuk.

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe