Włodawa: Turyści zasypali Okuninkę odpadami

  • 7.05.2018, 08:37
  • TWA
Włodawa: Turyści zasypali Okuninkę odpadami
Tłum turystów i góry śmieci. Tak w skrócie można opisać to, co działo się w ubiegłym tygodniu w Okunince. - Czy ktoś w ogóle tutaj sprząta i czy tak wygląda promocja Perły Lubelszczyzny? - pytali nasi informatorzy.

Długi weekend i temperatura prawie 30 stopni Celsjusza sprawiły, że nad Jezioro Białe w Okunince ściągnęły tłumy turystów. Według niektórych naszych rozmówców wczasowiczów było więcej, niż przed rokiem w połowie lata. Najwyraźniej i pogoda, i liczba przyjezdnych zaskoczyła gminne służby porządkowe, które przejęły od starostwa powiatowego obowiązek utrzymania czystości w Okunince.

- Pojemniki na odpady są przepełnione. Wokół nich także leży mnóstwo butelek i innych śmieci. Gdzie są służby porządkowe? - dopytywał jeden z turystów, który poskarżył się naszej redakcji. - Czy w XXI wieku tak powinna wyglądać Okuninka, uznawana przez wielu za najatrakcyjniejszą miejscowość turystyczno-wypoczynkową kraju? – dodaje kolejny informator.

Mariusz Kowalewski, prezes Gminnego Zakładu Komunalnego we Włodawie zapewnia, że jego służby robią, co mogą, aby utrzymać porządek w Okunince.

- Ostatnie dni były dosyć słoneczne. W maju zwykle nie ma takich temperatur i nikt nie spodziewał się takich tłumów. Sprzątamy każdego poranka. Jeżeli wczasowiczów nie ubędzie, to od 15 maja sprzątać będziemy również po południu. Trudno jednak utrzymać porządek przez całą dobę. Musielibyśmy wprowadzić 24-godzinne dyżury, aby nasi pracownicy na bieżąco opróżniali pojemniki. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami, które trzeba jakoś pokryć. Gmina zapewne musiałaby podnieść stawkę opłaty śmieciowej. Nie słyszałem, żeby gdziekolwiek funkcjonowały całodobowe dyżury służb porządkowych – wyjaśnia Kowalewski.


Inne z Włodawy:

Parkingi w Okunince płatne nawet w weekendy

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe