Zapasy: Nasi zapaśnicy rządzili na matach

  • 30.04.2018, 10:27 (aktualizacja 02.05.2018 13:40)
  • TS
Zapasy: Nasi zapaśnicy rządzili na matach
Aż 43 medale wywalczyli zapaśnicy z Krasnegostawu i Włodawy w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Dzieci, Młodzików, Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Dzięki tak świetnym występom podopieczni trenera Adama Swatka z Krasnegostawu wygrali klasyfikację drużynową. Dobrze w tym zestawieniu wypadli także podopieczni trenera Roberta Lenarta z Włodawy, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji.

W rywalizacji, która odbyła się w mieście nad Wieprzem, uczestniczyło 155 zawodników i zawodniczek reprezentujących 11 klubów z województwa lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Wśród zawodników z naszego regionu w grupie wiekowej dzieci na najwyższym stopniu podium stanęli: Jan Makarewicz w kat. do 25 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Mateusz Sąsiadek w kat. do 32 kg (LMKS Krasnystaw), Igor Kostrzanowski w kat. 45-52 kg (LMKS Krasnystaw) i Adrian Grzywaczewski w kat. do +58 kg (MLUKS Zapasy Włodawa). Drugie miejsce zajęli: Olaf Woliński w kat. do 25 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Szymon Grochecki w kat. 45-52 kg (LMKS Krasnystaw) i Jan Lenart w kat. do 52 kg (MLUKS Zapasy Włodawa). Z kolei z brązowymi krążkami do domu wrócili: Damian Gąsior-Drapsa w kat. do 28 kg (LMKS Krasnystaw), Szymon Drzazga w kat. do 31 kg (LMKS Krasnystaw), Adrian Korneluk w kat. do 32 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Hanna Sielaszuk w kat. do 32 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Tomasz Zarzycki w kat. do 32 kg (LMKS Krasnystaw), Bartosz Bereza w kat. 41-52 kg (LMKS Krasnystaw), Paweł Stawczuk w kat. do 52 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Mateusz Hwiej w kat. do +58 kg (LMKS Krasnystaw) oraz Jan Pastuszak w kat. do +58 kg (LMKS Krasnystaw).

W grupie młodzików złoto wywalczyli: Damian Zdunek w kat. do 35 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Gracjan Biliński w kat. do 44 kg (LMKS Krasnystaw), Mikołaj Tychoniewicz w kat. do 52 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Mateusz Knop w kat. do 68 kg (MLUKS Zapasy Włodawa) i Wojciech Kamiński w kat. do +75 kg (MLUKS Zapasy Włodawa).

Srebrne krążki zdobyli: Miłosz Głuchowski w kat. do 44 kg, Hubert Haładyj w kat. do 62 kg, Wiktor Kawęcki w kat. do 75 kg, a także Martyna Drapsa w kat. do +75 kg (wszyscy LMKS Krasnystaw). Po trzecie miejsce i brązowe medale w tej grupie wiekowej sięgnęli: Rafał Witkowski w kat. do 35 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Paweł Rafał w kat. do 41 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Karol Rafał w kat. do 44 kg (MLUKS Zapasy Włodawa), Ernest Rysak w kat. do 44 kg (LMKS Krasnystaw), Igor Dymitruk w kat. do 57 kg (MLUKS Zapasy Włodawa) oraz Paweł Dziedzic w kat. do 57 kg (LMKS Krasnystaw).

Wśród kadetów zwyciężył Miłosz Luchowski w kat. do 60 kg (LMKS Krasnystaw). Na drugiej pozycji uplasowali się: Kacper Golec w kat. do 55 kg (LMKS Krasnystaw), Krystian Knap w kat. do 60 kg (LMKS Krasnystaw), Jakub Chorąży w kat. do 92 kg (MLUKS Zapasy Włodawa) i Jakub Kasztelan w kat. do +92 kg (MLUKS Zapasy Włodawa). Z kolei na trzecim miejscu podium zameldowali się: Kacper Korszla w kat. do 71 kg i Rafał Przysiężniak w kat. do 80 kg (obaj LMKS Krasnystaw).

W najstarszej grupie wiekowej – juniorów w swoich kategoriach wagowych zwyciężyli Adrian Bielecki w kat. do 70 kg i Kamil Sykuła w kat. do 79 kg (obaj LMKS Krasnystaw). Drugą lokatę w kat. do 70 kg wywalczył Paweł Sadowski (MLUKS Zapasy Włodawa) natomiast trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega Marcin Kawęcki. W kat. do 79 kg finałową walkę z Kamilem Sykułą przegrał Adam Gaj, zdobywając tym samym srebrny krążek.

Kolejne otwarte mistrzostwa województwa lubelskiego w zapasach dla tych samych grup wiekowych zaplanowano w maju. Ich gospodarzem będzie Włodawa.


Inne z Włodawy:

Budżet obywatelski - miasto czeka na propozycje mieszkańców [CZYTAJ]

 

TS
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe