Włodawa: Miasto czeka na pomysły mieszkańców

  • 30.04.2018, 09:53
  • TWA
Włodawa: Miasto czeka na pomysły mieszkańców
Od poniedziałku, 30 kwietnia włodawianie mogą składać propozycje inwestycyjne do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Pieniędzy jest do wykorzystania dwukrotnie więcej niż w pierwszej edycji.

Propozycje należy składać poprzez formularz dostępny w sekretariacie urzędu miasta lub na stronie internetowej ratusza: www.wlodawa.eu do 30 maja. Wniosek musi być podpisany przez co najmniej 20 mieszkańców Włodawy popierających dany pomysł, to minimum, aby propozycja została wogóle przyjęta. Następnie wszystkie pomysły zostaną poddane ocenie specjalnie powołanej przez burmistrza komisji. Urzędnicy na weryfikację dokumentów będą mieli czas od 1 do 8 czerwca. Z kolei do 15 czerwca podana zostanie do publicznej wiadomości lista projektów, które uzyskają pozytywną ocenę, czyli spełnią wszelkie wymagania formalne. Głosowanie rozpocznie się 16 czerwca i zakończy 1 lipca. Burmistrz zapewnia, że do 3 lipca ogłosi, które spośród zgłoszonych projektów uzyskały najwięcej punktów i ile zadań zostanie zrealizowanych. W tym roku do rozdania w ramach budżetu obywatelskiego jest 100 tys. zł. Rok temu była to kwota 50 tys. zł. Wówczas za tę sumę zagospodarowano teren wokół zbiornika Okopiec.

- Ubiegłoroczna, pierwsza w historii Włodawy edycja budżetu obywatelskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dlatego w tym roku postanowiliśmy podwoić kwotę przeznaczoną na realizację inwestycji zgłaszanych przez mieszkańców – tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

Jakie pomysły powinni zgłaszać mieszkańcy do realizacji w ramach wskazanego budżetu? Mogą to być remonty lub przebudowa budynków będących własnością miasta, budowa placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowanie skwerów i trawników, prowadzenie programów edukacyjnych, a także organizacja imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.


Inne z Włodawy:

Adam Peruta chce zostać burmistrzem Włodawy. Jakie są jego szanse? [CZYTAJ]

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe