Włodawa: Peruta chce być burmistrzem

  • 30.04.2018, 08:45
  • TWA
Włodawa: Peruta chce być burmistrzem
Najpierw na Facebooku pojawiła się informacja, że włodawianin Adam Peruta, mieszkający w Anglii, nie wyklucza powrotu do rodzinnego miasta i startu w wyborach na burmistrza Włodawy. Teraz głośno mówi o tym prawie cała Włodawa.

Peruta od dawna zapowiada, że wraz z narzeczoną zamierza wrócić w rodzinne strony. Chcą jednak, by Włodawa się rozwinęła gospodarczo, aby mieli po co tutaj przyjechać. Głośno zrobiło się o nim zrobiło we Włodawie ponad rok temu, kiedy zaangażował się w walkę o budowę przejścia granicznego między Włodawą a Białorusią. Uważa, że tylko otwarcie granicy na wschód może rozwinąć to miasto pod względem gospodarczym.

Na początku kwietnia na portalu społecznościowym zamieścił wpis, z którego wynikało, że rozważa możliwość ubiegania się o stanowisko burmistrza Włodawy. O tym, że będzie startował, dziś mówią już niemal wszyscy. Zastanawiają się natomiast, czy pójdzie do wyborów z niezależnego komitetu wyborczego, czy z list którejś z partii politycznych. Zapytaliśmy go, czy rzeczywiście ma ambicje bycia burmistrzem.

- To był tylko żart primaaprilisowy – odpowiedział nam w mailu. Twierdzi jednak, że skoro ludzie podchwycili temat i dyskutują, nie wyklucza, że rozważy taką ewentualność. - Jeśli włodawianie zechcą zagłosować na moją osobę, to wystartuję z list Prawa i Sprawiedliwości – dodaje.

Szef zarządu powiatowego PiS Wiesław Holaczuk był zdziwiony naszym pytaniem o kandydata Perutę.

- Znam pana Adama, bo był moim uczniem. Jesteśmy na etapie rozmów z potencjalnymi kandydatami na burmistrza Włodawy i na pewno kogoś wystawimy. Jednak nie ma w tym gronie pana Peruty – zapewnia Holaczuk. Tłumaczy, że mocno zastanawiałby się, czy wystawić go w wyborach do rady miasta z list PiS. Uważa, że Peruta naraził się wielu parlamentarzystom  Prawa i Sprawiedliwości swoimi listami dotyczącymi budowy przejścia granicznego z Białorusią.


Teraz czytane:

Niepełnosprawna kobieta spłonęła żywcem we własnym  domu [CZYTAJ]

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
człowiek płacący za wasze 500+
człowiek płacący za wasze 500+ 5.05.2018, 13:57
Przez krótką chwilę nawet go szanowałem, ale chęć startu z PiSem świadczy tylko o tym, że jest socjalistycznym populistą. Nie warto.
ala
ala 30.04.2018, 15:15
niech wraca i otwiera granicę, ale pierwsze niech otworzy granicę a potem zostanie burmistrzem;)

Pozostałe