Kultura: Operetka "Wczoraj i dziś"

  • 23.04.2018, 12:09 (aktualizacja 23.04.2018 12:15)
  • AN
Kultura: Operetka "Wczoraj i dziś"
Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 1 maja o godz. 18 do sali widowiskowej na operetkę "Wczoraj i dziś" w wykonaniu Teatru Muzycznego IWIA. Bilety w cenie 35 zł.

Scenariusz do spektaklu został napisany dzięki inspiracji płynących z melodii i historii zawartych w najpiękniejszych operetkach. Muzyczną kanwę tego widowiska stanowią "Usta milczą, dusza śpiewa", "W rytm walczyka", "Dziewczęta z Barcelony", "Wilia", "Czardasz Rozalindy", walce i polki Straussa czy kankan Offenbacha. Ponadto iście komiczne sytuacje rodem z mydlanej opery utworzą historie, które przeprowadzają widza przez intrygę, zdradę, miłość oraz hulaszczy żywot lekkodusznych arystokratów. Akcja widowiska bowiem rozgrywa się na salonach XIX-wiecznego Wiednia na jednym z wielu wystawnych bali. Charakter nierealnego, przy tym jakże baśniowego i wyjątkowo zabawnego libretta daje bohaterom możliwość przebierania i przeobrażania się w kogoś zupełnie innego niż w rzeczywistości. Kostiumy, jak przystało na elegancki bal, są bardzo wyszukane i obowiązkowe, a sceneria sali balowej zachęca widza do uczestnictwa w niecodziennym spotkaniu ze zupełnie nową operetką.


Teraz czytane:

Negocjacje wróciły do punktu wyjścia. Czy w końcu będzie remont?  [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe