Krasnystaw: Graniczna doczekała się remontu?

  • 23.04.2018, 08:55 (aktualizacja 26.04.2018 11:58)
  • GD
Krasnystaw: Graniczna doczekała się remontu?
Czy jest nadzieja, że jeszcze w tym roku ul. Graniczna doczeka się gruntownej przebudowy? Choć inwestycja nie była zaplanowana, miasto i powiat starają się o dofinansowanie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. - Ogłoszony przez wojewodę nabór stworzył nowe możliwości - mówi zastępca burmistrza Edward Kawęcki.

Ulica Graniczna jest drogą powiatową. Od 20 lat mieszkańcy domagają się gruntownego remontu, którego wciąż nie mogą się doczekać. W tym roku toczyły się intensywne rozmowy w sprawie przejęcia jej przez miasto. Negocjacje wróciły jednak do punktu wyjścia.

Pod koniec marca na posiedzeniu komisji bezpieczeństwa i drogownictwa rady powiatu miejska delegacja przekonywała, że przed dalszymi rozmowami należy przynajmniej podjąć próbę zgłoszenia ul. Granicznej do ogłoszonego przez wojewodę naboru wniosków realizowanych w ramach "Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wspieranie Lokalnej Infrastruktury Drogowej". Powiat zamierzał jednak zgłosić drogi Siedliska-Ksawerówka (1,75 km) oraz Olchowiec - Czysta Dębina - Gorzków (980 m).

Przełom nastąpił przed końcem naboru wniosków, którego termin minął 15 kwietnia. Burmistrz Hanna Mazurkiewicz podkreśla, że to wynik skutecznych negocjacji Edwarda Kawęckiego, jej nowego zastępcy.

- W ramach inwestycji przewidujemy wykonanie 900-metrowego odcinka jezdni asfaltowej z jednostronnym chodnikiem oraz kanalizacją deszczową. Jeśli otrzymamy dofinansowanie, Graniczna zostałaby wyremontowana od ul. Bojarczuka do skrzyżowania z ul. Tokarzewskiego - informuje Hanna Mazurkiewicz.

Szacowana wartość tego zadania to 3,87 mln zł.

Dofinansowane ze środków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju może wynieść 59 proc. Miasto deklaruje pokrycie 35 proc. kosztów. Natomiast powiat dopłaciłby jedynie brakujące 6 proc. Ogłoszenie listy rankingowej planowane jest w połowie maja br.

- Choć ul. Graniczna jest drogą powiatową, zamierzamy przejąć większy ciężar finansowy tego zadania. Przekonaliśmy władze powiatu, że dofinansowanie będzie bardzo korzystne dla obu stron. Inwestycja nie była planowana, ale pojawiły się dodatkowe pieniądze, o które warto się postarać. Ze względu na duże koszty na pewno nie udałoby się wykonać drogi wyłącznie ze środków własnych - tłumaczy Edward Kawęcki.

W ramach tego samego naboru miasto złożyło wniosek o dotację na przebudowę ul. Torowej. Początkowo miejska inwestycja szacowana na 1,35 mln zł była planowana wyłącznie ze środków własnych. Rozpoczęte już zadanie przewiduje roboty budowlane od ul. Gospodarczej do granic miasta. Jeszcze w tym roku pojawi się nowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej, oświetlenie uliczne na odcinku 391 m oraz przebudowany zostanie przejazd kolejowy.


Inne z Krasnegostawu:

Znamy kolejne gwiazdy tegorocznych Chmielaków [CZYTAJ]

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe