Chełm: Demolka w Kumowej Dolinie

  • 23.04.2018, 07:48 (aktualizacja 23.04.2018, 08:07)
  • AN
Chełm: Demolka w Kumowej Dolinie
Od ubiegłego poniedziałku ekipa remontowa intensywnie pracuje w Kumowej Dolinie. Firma, która wygrała przetarg, już rozbiera elementy sceny oraz widowni. Amfiteatr przejdzie totalną metamorfozę. Wykonawca ma czas na jej przeprowadzenie do końca roku.

- Tak ważnej inwestycji dawno nie realizowaliśmy. Wiele osób ma sentyment do tego miejsca, wspomnienia z nim związane. Chcielibyśmy, aby również i kolejne pokolenia mogły uczestniczyć w przeróżnych przedsięwzięciach kulturalnych w tym obiekcie - przekonuje prezydent miasta Agata Fisz.

Duży zakres prac motywuje do szybkiego tempa. Przebudowane mają być: scena i widownia, wyremontowany budynek, a także zagospodarowany teren wokół. Na wszystko firma ma czas do końca roku. Zadanie wycenione zostało na prawie 12 mln zł.

Ornitolog zasłabł w bagnie. Dramatyczna akcja ratunkowa [TUTAJ]

- Powstanie tu Chełmskie Centrum Kreatywności. Będzie sporo miejsca do rekreacji, pole dla kamperów, w budynku pojawią się pracownie, w których wiele młodych osób będzie mogło rozwijać swoje talenty - wylicza Fisz.

- Właściwie z tego, co tu widzimy, pozostanie tylko sama konstrukcja. Cała scena zostanie przebudowana od fundamentów. Widownia także. Ma na niej znaleźć się miejsce dla 2500 widzów. Będzie to konstrukcja żelbetowa z siedziskami z betonu architektonicznego. W podobnej technologii robi się stadiony. Elementy przyjadą do nas z Wrocławia - tłumaczy Zbigniew Piebiak, prezes firmy Perfekt.

Jak zdradziła nam prezydent Chełma, miejscy urzędnicy już snują plany, co zorganizować na otwarcie obiektu.

- Rozmawialiśmy z Chadekiem, aby kolejną edycję Opola 80` zrobić właśnie w Kumowej Dolinie. Niewykluczone, że na dobry start tego miejsca zorganizujemy taki koncert - mówi Agata Fisz.


Teraz czytane:

Fani motoryzacji będą mogli sprawdzić swoją wiedzę [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robert
Robert 14.04.2019, 12:51
Gdzie mogę znaleźć plan sektorów
Chełmianin
Chełmianin 24.04.2018, 19:02
Nie lepiej byłoby dać ten amfiteatr pod skrzydła ChDK? I dobrze się na tym znają i chyba gwiazdy z większą ochotą chciałyby przyjechać.

Pozostałe