Motoryzacja: Turniej z WORD-em

  • 20.04.2018, 14:36
  • MP
Motoryzacja: Turniej z WORD-em
W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie 27 kwietnia odbędą się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia są przyjmowane do 25 kwietnia.

Na uczestników eliminacji w chełmskich WORD-zie czeka pięć konkurencji. Pierwsza z nich obejmuje trzy testy wyboru dotyczące przepisów ruchu drogowego, poruszania się po skrzyżowaniach oraz historii polskiej motoryzacji. Następnie zawodnicy będą musieli odpowiednio przygotować pojazd do jazdy, pokonać motorowerem tor przeszkód, przejechać samochodem z talerzem Stewarta po placu manewrowym, a także udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Pojazdy oraz niezbędny do wykonania zadań sprzęt zapewnia WORD.

- Celem turnieju jest podnoszenia kultury wśród kierowców i poprawa bezpieczeństwa na drodze - wyjaśnia Tadeusz Łańcucki, zastępca dyrektora WORD w Chełmie. - Chcemy również propagować wśród młodzieży znajomość przepisów, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania wobec innych użytkowników drogi.

W zmaganiach mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny uczniów szkół ponadgimnazjalnych nadzorowane przez opiekuna. Szczegółowy regulamin eliminacji i całego turnieju, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie.


Popularne artykuły:

Sprzeczka w związku zakończona aresztem [CZYTAJ]

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe