Krasnystaw: Toniemy w błocie!

  • 16.04.2018, 08:48 (aktualizacja 19.04.2018 11:07)
  • GD
Krasnystaw: Toniemy w błocie!
Mieszkańcy Przedmieścia Zastawie domagają się budowy łącznika ulic Łukasińskiego i Bieleszy, bo nie chcą tonąć błocie, wdychać kurzu i chodzić po kamieniach. Od kilku lat piszą petycje o utwardzenie 100-metrowego odcinka drogi, ale wciąż nie mogą doczekać się remontu.

Jedna z pierwszych petycji wpłynęła do urzędu miasta ponad półtora roku temu, ale sprawa znana jest od dawna. Mieszkańcy Przedmieścia Zastawie twierdzą, że zależy im na łatwym i szybkim przemieszczaniu się pomiędzy ulicami Łukasińskiego i Bieleszy, ale znajdująca się tam wąska ścieżka uniemożliwia dogodny dojazd do działek.

- W latach 1936-2002 droga gruntowa była przejezdna i remontowana dzięki mieszkańcom. W późniejszym czasie łącznik został zaniedbany. W pewnym momencie powstała ogromna wyrwa. Podczas obfitych opadów deszczu i wiosennych roztopów na ulicę Bieleszy spływa błotnisto-kamienista breja, która gromadzi się na jej końcu przy ul. Stokowej i utrudnia przejazd - wyjaśnia Marek Wrzesiński.  

Kolejna petycja została złożona na początku marca bieżącego roku. Mieszkańcy zwrócili się z prośbą o remont asfaltowego odcinka drogi łączącej ul. Łukasińskiego i Bieleszy.

- Wybudowanie w minionym roku ulicy Łukasińskiego i pokrycie asfaltem jej górnego odcinka jeszcze bardziej spotęgowało problem. Woda ma ograniczoną możliwość wsiąkania i rozlewania się, więc tworzy rwący potok, który niszczy wszystko na swojej drodze - mówi Wiesław Lachowski.

Obaj mieszkańcy Przedmieścia Zastawie cieszą się z rozbudowy infrastruktury na ul. Łukasińskiego. Ubolewają natomiast nad tym, że nie zastosowano kompleksowego i kontrolowanego  systemu odprowadzenia wód opadowych.

- Od wielu lat zgłaszamy władzom miasta nasz problem. Chodzi nie tylko o komfort wąskiej grupy mieszkańców, ale o bezpieczeństwo wielu osób. Skoro w budżecie znalazły się środki na zaprojektowanie i wykonanie kilometrowego odcinka ul. Łukasińskiego, to na ostateczne rozwiązanie sprawy tym bardziej powinny znaleźć się pieniądze, które będą zaledwie ułamkiem tamtych kosztów - dodaje Marek Wrzesiński.

Na jedno z pism Wiesław Lachowski otrzymał odpowiedź, że miasto nie planuje obecnie kompleksowej budowy drogi łączącej ulice Łukasińskiego i Bieleszy. Powodem jest znaczny spadek terenu oraz znajdujący się w pasie drogowym słup elektroenergetyczny.  Prawdopodobnie zostanie utwardzona tłuczniem.

- Budowa łącznika ulic wiązałaby się z przebudową linii napowietrznej i niwelacją terenu, co może pochłonąć duże koszty. Realizacja zadania byłaby możliwa po zatwierdzeniu planu inwestycyjnego i środków finansowych na ten cel w budżecie miasta. W najbliższym czasie petycja mieszkańców zostanie ponownie przedstawiona na posiedzeniu komisji planowania, gospodarki komunalnej, inwestycji i finansów - informuje Paweł Pastuszak, kierownik wydziału rozwoju miasta i inwestycji.

W ubiegłym roku opinia komisji była negatywna. Dlatego budowa łącznika ulic ciągle figuruje jedynie w planie miejskich potrzeb inwestycyjnych. Mieszkańcy Przedmieścia Zastawie sceptycznie podchodzą do utwardzenia łącznika tłuczniem i zapowiadają, że zamierzają walczyć  do skutku.


Popularne artykuły:

Poważne problemy włodawskiej pediatrii [TUTAJ]

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe