Chełm: Piwo przy aquaparku?

  • 05.04.2018, 15:37
  • AN
Chełm: Piwo przy aquaparku?
W aquaparku odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego. Młodzież przychodzi, aby uczyć się zdrowego stylu życia. A obok ogródek piwny, który zachęca do spożywania alkoholu? Niektórych chełmskich radnych kole w oczy to sąsiedztwo.

Temat wywiązał się podczas omawiania uchwały w sprawie przygotowania do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie chełmskiego aquaparku. Jeden z radnych zapytał wprost, czy chodzi o zalegalizowanie ogródka piwnego będącego częścią lokalu, który znajduje się w parku wodnym. Urzędnicy tłumaczyli, że zmiany dotyczą całego obszaru z tyłu budynku. Miasto wciąż ma nadzieję, że znajdzie się inwestor, który kupi ten teren i wybuduje równie atrakcyjny obiekt handlowy.

Jednak to temat sprzedaży piwa zdominował dyskusję na komisji porządku publicznego i inwentaryzacji mienia komunalnego. - Ogródki piwne przy parku wodnym to trochę dziwne. Młodzież przychodzi tam na lekcje wychowania fizycznego - zauważył radny Longin Bożeński.

- A czy na działkę z tyłu jest jakiś inwestor? - dopytywał radny Zdzisław Szwed.

- A mi się wydaje, że to dobry pomysł. Wiele osób może przyjść do lokalu i przecież nie tylko na piwo - stwierdziła radna. - Powinniśmy robić wszystko, aby przyciągnąć ludzi do aquaparku.

Na to oburzył się radny Bożeński: - Przykro mi, że koleżanka sądzi, iż ogródki piwne przyciągną tu ludzi.

Choć zdania na temat istnienia przy obiekcie sportowo-rekreacyjnym piwnego ogródka były podzielone, radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania w pobliżu aquaparku.


Teraz czytane:

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe