Motoryzacja: Eko-rewolucja na drogach

  • 3.04.2018, 09:18
  • MP
Motoryzacja: Eko-rewolucja na drogach
Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowały nowelizację rozporządzenia dotyczącego znaków drogowych i sygnalizacji. Zmiany są podyktowane wejściem w życie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie 11 stycznia br.

Pracownicy resortu Infrastruktury oraz SWiA będą w najbliższym czasie ostatecznie formułować nowe przepisy związane z infrastrukturą drogową w ekologicznych strefach wyznaczanych przez miejskie samorządy na swoim terenie. Zakładają one stworzenie nowej infrastruktury przede wszystkim poprzez wprowadzenie specjalnych znaków drogowych. Ponadto propozycje zmian przewidują wprowadzenie specjalnych opłat dla samochodów z napędem benzynowym lub diesla, pozwalających na jazdą po ekostrefach. Ma ona wynosić 2,5 zł za godzinę oraz 25 zł za dobę. Postulaty uzupełniania przepisów są następstwem ustawy, która obowiązuje od 11 stycznia i mówi, że w tzw. strefach czystego transportu bez żadnych ograniczeń będą mogły poruszać samochody elektryczne, hybrydy ładowane prądem z gniazdka, pojazdy napędzane wodorem oraz korzystające ze sprężonego gazu ziemnego.

Obecnie nie wiadomo, że ustawa na pewno zostanie znowelizowana. O tym, jaką formę będzie miała ostatecznie, przekonamy się po debatach ministerstw.


Podobne artykuły:

Coraz więcej wypadków - odbije się to na naszych portfelach [TUTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe