Region: Nie chcą szczepić dzieci!

  • 27.03.2018, 10:26 (aktualizacja 27.03.2018, 10:37)
  • AN
Region: Nie chcą szczepić dzieci!
Coraz więcej rodziców z naszego miasta nie chce szczepić dzieci. Jak informuje dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Elżbieta Kuryk, problem dotyczy już ok. 60 osób.

Członkowie komisji rodziny, zdrowia i ochrony środowiska rady miasta rozmawiali na ostatnim posiedzeniu o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w mieście. Sytuacja nie jest zła, choć kilka aspektów można uznać za niepokojące. Jak poinformowała na spotkaniu dyrektor Sanepidu, niebezpiecznie wzrasta liczba rodziców, którzy nie chcą szczepić swoich dzieci.

- Wobec takich osób prowadzimy postępowania administracyjne. Nie jest to sytuacja komfortowa, bo wolę, jeśli ktoś robi coś z przekonaniem, a w tym przypadku tak nie jest - stwierdziła na posiedzeniu Kuryk.

O tym, że dziecko nie zostało zaszczepione, informuje lekarz rodzinny. Ma on też obowiązek przekazać rodzicom, jakie mogą być konsekwencje odmowy przyjęcia szczepionki.

- To dziwna sytuacja, bo w takich przypadkach przecież musimy przymuszać do tego, co dobre. Tymczasem rodzice tłumaczą, że boją się, iż ich dziecko po szczepieniu zachoruje - wyjaśnia dyrektor Sanepidu. - A takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko.

Badania techniczne samochodów będą jeszcze droższe! [SPRAWDŹ]

Jak wynika z materiału, jaki otrzymali na komisję radni, sytuacja epidemiologiczna w Chełmie jest stabilna.

- Nie mamy od wielu lat chorób, które były bardzo niebezpieczne, bo powodowały zgony czy kalectwo. Mam tu na myśli: błonicę, tężec czy poliomyelitis. Nadal jednak występują zachorowania na choroby zakaźne w tym m.in. WZW typu C. Sytuacja wprawdzie się poprawiła, jednak jest jeszcze dużo do zrobienia, bo na tę chorobę nie ma szczepionki - wyjaśnia Kuryk.


Teraz czytane:

Chełmski nauczyciel w finale "Jednego z dziesięciu" [TUTAJ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania
Ania 05.04.2018, 22:02
jak rodzice mają dać szczepić swoje dziecko jeśli nikt za nie nie odpowiada..... coś jest tutaj nie tak....
Terseka ,w Chełmie nie mieszka
Terseka ,w Chełmie nie mieszka 31.03.2018, 22:11
Jednak się zdarzają choroby po szczepieniu....to nie ma co się dziwić rodzicom,że nie chcą szczepić.Mój brat urodził się w latach 60 ,gdzie umeiralnośc noworodków była potęzna ...ale ,że urodził się w Wojsławicach i trafił na mądrą położną,która widząc mizerne dziecko zaproponowała ,by nie szczepić... ja urodzona w latach 70 , dorodne niemowlę takiej opcji nie miałam....i co dziś chorowita jestem, a brat ,który pali papierosy , nie dba o zdrowe odzywianie jest okazem zdrowia...

Pozostałe