Gm. Białopole: Na ratunek łosiowi

  • 27.03.2018, 09:12
  • MP
Gm. Białopole: Na ratunek łosiowi
Do nietypowej interwenci policji i strażaków doszło w niedzielę na terenie gminy Białopole. Mundurowi zostali wezwani do lasu, gdzie w siatkę ogrodzeniową porożem zaplątał się łoś.

Wezwanie mundurowi otrzymali w niedzielę wieczorem. W gminie Białopole, a dokładnie w lesie na terenie miejscowości Maziarnia Strzelecka, łoś zaplątał się porożem w siatkę ogrodzeniową. Ratowanie zwierzęcia z opresji było o tyle trudne, że wpadło ono w panikę i niełatwo było się do niego zbliżyć. Oprócz policjantów, na miejsce przybyli również strażacy, pracownicy Służby Leśnej i lekarze weterynarii. Konieczne okazało się użycie środka uspokajającego. Dopiero wtedy straży mogli podejść do łosia i wyciągnąć poroże z siatki. Zwierzę do doznało żadnych obrażeń i pozostało pod opieką strażników leśnych.


Podobne artykuły:

Uwaga - dzikie zwierzęta na drogach! Kiedy można liczyć na odszkodowanie w przypadku zderzenia? [TUTAJ]

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe