NIE dla cyrkowych emocji ze zwierzętami

  • 15.03.2018, 13:27
  • AN
NIE dla cyrkowych emocji ze zwierzętami
Grupa obrońców praw zwierząt rozdawała ulotki przed wejściem do cyrku, który odwiedził nasze miasto w ubiegły czwartek. Protestujący ograniczyli się do poinformowania osób zmierzających na przedstawienie cyrkowe, że podczas tego typu rozrywki dręczone są zwierzęta.

- Nie jesteśmy przeciwko cyrkom. Chodzi nam jedynie o to, aby nie występowały w nim zwierzęta. Ludzie prezentujący swoje sztuczki wcale nam nie przeszkadzają - tłumaczy Grzegorz Gorczyca, inicjator akcji przed cyrkiem. - Nie zgadzamy się na to, aby ktokolwiek bawił się kosztem zwierząt. Dlatego tu przyszliśmy i dlatego popieramy kampanię Cyrk Bez Zwierząt.

Celem kampanii jest wprowadzenie prawnego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach, celem akcji w poszczególnych miastach - uświadamianie, jak wygląda życie cyrkowych zwierzaków.

- Takie zwierzęta od młodości poddawane są brutalnym metodom tresury, aby wymusić na nich uległość i posłuszeństwo. Żyją w trudnych warunkach. A co dają nam przedstawienia z udziałem zwierząt? Naprawdę nie wiem, jakie ma to walory edukacyjne. Dlatego nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób wciąż wybiera tego typu rozrywkę i przyprowadza do cyrku dzieci - przekonuje Gorczyca.

Akcji przed namiotem cyrkowym patronowało Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt oraz Stowarzyszenie WeRwA.

Wolontariusze, którzy rozdawali ulotki, obliczyli, że tego dnia na przedstawienie przyszło ok. 380 osób.

Cyrk zlokalizowany był na prywatnej działce przy ul. Lutosławskiego.

- Apelujemy do wszystkich mieszkańców Chełma, zwłaszcza właścicieli działek, nie pozwalajmy, aby na naszych oczach rozgrywał się dramat często zagubionych, zestresowanych zwierzaków. Dołączmy do chlubnego grona miast, które zrezygnowały u siebie z tego typu rozrywki - apelują organizatorzy akcji.

To nie pierwsza akcja chełmskich obrońców praw zwierząt. Dzięki ich zaangażowaniu miejsca pod namiot cyrkowy nie udostępniają już PWSZ czy Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa.


Teraz czytane:

Pożar w gminie Ruda - Huta - zginął starszy człowiek [VIDEO]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe