Chełm: Rzadkie ptaki nad Zalewem Żółtańce

  • 8.03.2018, 14:33 (aktualizacja 11.03.2018 09:29)
  • MP
Chełm: Rzadkie ptaki nad Zalewem Żółtańce
Świstun i hełmiatka, dwa rzadkie gatunki kaczek można od pewnego czasu zaobserwować na terenie gminy Chełm. Jak przekazał nam Robert Wróblewski, starszy strażnik w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych, ptaki te są zwiastunami zbliżającej się wiosny.

- Jak większość z nas już pewnie słyszała, wszędzie wokół rozlega się śpiew skowronka, co jest pierwszym wyraźnym znakiem nadchodzącej wiosny - mówi Robert Wróblewski. - Ale jeśli ktoś znajdzie chwilę, żeby pojawić się nad Zalewem Żółtańce, to są duże szanse na to, że trafi na świstuna lub hełmiatkę, rzadki gatunki kaczek.

Świstuna można poznać po krótkim, niebieskim dziobie, okrągłej głowie z wypukłym czołem oraz kasztanowym upierzeniu, przechodzącym w popielate.


Hełmiatka charakteryzuje się z kolei jasnoczerwonym dziobem, rdzawym upierzeniem na czole, niebiesko-zielonym na reszcie ciała oraz kawowym na skrzydłach.

 

 

 


Teraz czytane:

Policjanci i strażacy uratowali starszą kobietę przed śmiercią

 

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Julka
Julka 8.03.2018, 17:10
Przepiękne te kaczuszki :)))))))

Pozostałe