Uwaga! Grypa atakuje

  • 5.03.2018, 11:03 (aktualizacja 07.03.2018 17:29)
  • DOR
Uwaga! Grypa atakuje
Rośnie liczba zachorowań na grypę oraz choroby grypopodobne. W Polsce w ostatnim czasie z powodu grypy i jej powikłań zmarło kilka osób. W Chełmie i powiecie chełmskim liczba zachorowań także wzrosła, ale epidemiolodzy uspokajają - nie jest to jeszcze sytuacja alarmująca.

– Wzrost zachorowań jest czymś normalnym jak na tę porę roku – informuje Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie.

Na początku tego roku chełmski sanepid odnotował pojedyncze przypadki zachorowań na tę groźną wirusową chorobę. Sytuacja diametralnie zmieniła się trzy tygodnie temu, kiedy to chorych znacznie zaczęło przybywać. W sumie chełmscy epidemiolodzy w tym roku odnotowali 846 zachorowań.

- Wszystkie przypadki stwierdzone zostały na podstawie objawów klinicznych. Nie mamy zachorowań potwierdzonych badaniami – zaznacza dyrektor Kuryk.

Najskuteczniejszą ochroną przed wirusem grypy są szczepienia, które uchronią nas przed zachorowaniem i zabezpieczą przed wystąpieniem powikłań. Skład szczepionek jest aktualizowany co sezon i zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia zawiera najnowszy skład antygenowy. Szczepienia najlepiej wykonywać jeszcze przed sezonem jesienno-zimowym, ale nawet teraz jeszcze nie jest za późno, by się zaszczepić, pod warunkiem, że nie mieliśmy kontaktu z osobami chorymi na grypę.

Najbardziej narażeni na zachorowanie  są ludzie przebywający w dużych skupiskach, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach, korzystający z transportu miejskiego, a także osoby starsze i przewlekle chorzy.

Grypa może powodować niebezpieczne dla zdrowia powikłania jak m.in.: zapalenie płuc, zatok, ucha, zapalenia mięśnia sercowego i opon mózgowych. Wirus przenoszony jest drogą kropelkową. Rozprzestrzenia się w powietrzu, wraz z wydzieliną z dróg oddechowych. Dlatego, jeśli zachorujemy, pozostańmy w domu, by nie narażać osób z naszego otoczenia, a siebie na powikłania pogrypowe

Sezon grypowy przypada w naszym kraju na luty-marzec. Obecnie odnotowano blisko trzy miliony przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Do szpitali z tego powodu trafiło ponad 8,5 tysiąca osób. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego potwierdził pierwsze przypadki zgonu z powodu grypy i jej powikłań.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest inicjatywą społeczną niezależnych ekspertów medycznych. Jego celem jest zachęcanie do szczepień przeciw grypie, głównie pacjentów z grup ryzyka oraz informowanie Polaków o zagrożeniach związanych z grypą i jej powikłaniami. Więcej informacji na temat programu na stronie www.opzg.pl.

DOR
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
majaa
majaa 6.03.2018, 11:07

WITAMINA C TO PODSTAWA. I ODPOCZYNEK W DOMU. Pamiętajmy o właściwym odżywianiu gdy jesteśmy zdrowi, zdrowe jedzenie nie musi być drogie i pamiętajmy, że Vit. C nie magazynuje się, trzeba zadbać o nią na każdy dzień, jej braki sprawiają, że łapiemy infekcje. Myśl / przeciwdziałaj, gdy jesteś zdrowy - to jest pierwszy i najważniejszy krok.
Ja pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję - nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie - kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Rokitnik jest bogaty w witaminę C jest jej więcej 20 razy niż w pomarańczach polecam syrop na wzmocnienie odporności i przy przeziębieniu znajdziecie tu konopiafarmacja.pl
Słuzba zdrowia
Słuzba zdrowia 5.03.2018, 14:53
WSZYSTKIE DANE o rzekomym bezpieczeństwie i RZEKOMEJ skuteczności i konieczności
szczepień powstały NA ZAMÓWIENIE FIRM, KTÓRE produkują szczepienia :(((
NIE MÓWI SIĘ O TYM, ZE SZCZEPIENIA NISZCZA ZDROWIE LUDZI !

szczepienia powodują NOWOTWORY I BEZPŁODNOŚĆ !!!!
No i mamy TERAZ w Polsce fale nowotworów i GIGANTYCZNĄ ILOŚĆ BEZPŁODNYCH LUDZI !
To efekt szczepień, które są chemiczną KASTRACJA !
Słuzba zdrowia
Słuzba zdrowia 5.03.2018, 14:52
RODZICE ! - uważajcie na szczepienia !
Szczepienia NISZCZA TRWALE ZDROWIE DZIECKA :(((

Szczepienia - to makabryczny wynalazek, aby GENEROWAĆ CHOROBY PRZEWLEKŁE !
Sa choroby - jest biznes, bo schorowani pacjenci muszą sie leczyc !

Szczepienia, to BOMBA Z OPÓŹNIONYM ZAPŁONEM !!
Tzw. NOP, to ZALEDWIE czubek góry lodowej !
W rzeczywistości - Szczepienia trwale i POWOLNIE niszczą zdrowie czlowieka !

Szczepienia powodują:
- zapalenia jelit i żołądka - bardzo trudne do wyleczenia.
- atopowe zapalenia skóry
- powracające infekcje górnych dróg oddechowych
- NOWOTWORY (kumulacja toksyn z kilku szczepień)
- zaburzenia neurologiczne w tym PADACZKE LEKOPORNĄ !
- NIEPŁODNOŚĆ Ulotki szczepionkowe wyraźnie mówią, ze z powodu braku danych o wpływie szczepionek na rozrodczość, I NIE MOGĄ być stosowane u dorosłych >

Dane te są ZATAJANE PRZED OPINIA PUBLICZNĄ !
Wszystkie badania i publikacje na ten temat są blokowane !
Słuzba zdrowia
Słuzba zdrowia 5.03.2018, 14:34
Szczepienia na grypę zabijają seniorów i rozsiewają grypę
Prof Dorota Maria Majewska (VAERS)
Rozpoczął się kolejny sezon zmasowanego medialnego i medycznego agitowania seniorów do przyjmowania bezwartościowych, lecz zabójczych i okaleczających szczepionek grypowych. Dane zebrane w bazie VAERS jasno pokazują, że seniorzy są grupą wiekową, która jest najczęściej zabijana tymi szczepionkami. W bazie tej zarejestrowano 1 352 zgonów po tych szczepieniach, co najpewniej wynosi poniżej 1% wszystkich prawdopodobnych zgonów po tych szczepieniach, bo ogromna większość NOPów u starszych osób nie jest zgłaszana.
PATRZ: Zgony po szczepieniach grypowych, baza VAERS

Pozostałe