Zapasy: Nasze zapaśniczki na podium w Klesovie

Zapasy Świetny występ zanotowały zapaśniczki z naszego regionu w Międzynarodowym Turnieju rozegranym w Klesovie na Ukrainie. Najwięcej powodów do radości miała Dagmara Branicka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie, która wróciła do domu z kompletem zwycięstw i złotym medalem.

- Dagmara walczyła w kategorii wagowej do 50 kg młodziczek. Stoczyła cztery pojedynki. Dwa z nich wygrała poprzez położenie swoich rywalek na łopatki, a dwa zwyciężyła na punkty – relacjonuje Andrzej Gruszkowski, szkoleniowiec zawodniczki.

Z medalem do domu wróciła również Wiktoria Kamela, która startowała w kat. do 46 kg młodziczek. Uczennica Szkoły Podstawowej w Wierzbicy wygrała trzy pierwsze walki. Bardzo zacięte starcie stoczyła zwłaszcza z reprezentantką Białorusi.

- To był naprawdę stojący na wysokim i wyrównanym poziomie bój, jeden z najlepszych w turnieju. Nasza zawodniczka zwyciężyła trzema punktami i awansowała do finału – mówi Gruszkowski.

W walce o złoto Kamela uległa reprezentantce Ukrainy i musiała zadowolić się srebrnym medalem.

Wysoko punktowane piąte miejsce zajęła mistrzyni Polski młodziczek Monika Dadas, rywalizująca w kat. do 39 kg. Uczennica Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie wygrała dwie walki, trafiła jeden tzw. wolny los, a w dwóch starciach musiała uznać wyższość swoich przeciwniczek. Dadas przegrała m.in. z reprezentantką Litwy, która okazała się najlepsza w tej kategorii.

W turnieju w Klesovie startowały także Danuta Lisiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie (kat. do 57 kg kadetek) i Aleksandra Mękal, uczennica Szkoły Podstawowej w Okszowie (również kat. do 57 kg kadetek). Obie uplasowały się poza podium.

Na początku marca w Wierzbicy rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet. W rywalizacji wezmą udział zawodniczki walczące w kategoriach dzieci, młodziczek, kadetek i juniorek. Przyjazd do Wierzbicy zapowiedzieli już przedstawiciele ukraińskiego klubu Faworyt z Klesova.

W tym samym czasie w Warszawie najlepsi kadeci (15-17 lat) Cementu Gryfa Chełm będą rywalizować w Pucharze Polski, który będzie jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.