Podwójny sukces rodziny zapaśników na Gali Mistrzów Sportu [VIDEO+ZDJĘCIA]

  • 28.02.2018, 08:43 (aktualizacja 28.02.2018, 09:54)
  • GD
 Podwójny sukces rodziny zapaśników na Gali Mistrzów Sportu [VIDEO+ZDJĘCIA]
Na szczycie dziesiątki najlepszych sportowców 2017 roku uplasował się zapaśnik Przemysław Swatek. Natomiast jego ojciec Adam Swatek otrzymał tytuł Trenera Roku. Czytelnicy Super Tygodnia Krasnostawskiego tytuł Najpopularniejszy Sportowiec 2017 przyznali pływaczce Annie Terleckiej.

Organizatorem plebiscytu sportowego oraz Gali Mistrzów Sportu w Krasnostawskim Domu Kultury była redakcja Super Tygodnia Krasnostawskiego wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Krasnymstawie i Urzędem Miasta Krasnystaw. Na wstępie redaktor naczelna Wanda Jaroszczuk, starosta Janusz Szpak i burmistrz Hanna Mazurkiewicz gratulowali sportowcom dotychczasowych wyników oraz życzyli kolejnych sukcesów.

Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego wójta Janusz Korczyńskiego. Odczytane zostały także listy okolicznościowe od marszałka województwa Sławomira Sosnowskiego i wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka.

Nagradzanie osób, które w minionym roku rozsławiały miasto i powiat na arenach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych, rozpoczęto od złotej dziesiątki Sportowców Roku 2017. Laureatów w tej kategorii wyłaniała kapituła plebiscytu. Nagrodę główną otrzymał Przemysław Swatek - zapaśnik w stylu wolnym z Ludowego Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Krasnymstawie. Przemek jest studentem wydziału administracji w Wyższej Szkole Ekonomi i Innowacji w Lublinie. W ubiegłym roku został Mistrzem Polski Seniorów w Białogardzie w kat. do 70 kg. Jest również członkiem kadry narodowej seniorów.

Zobaczcie krótką relację z tego wydarzenia!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejne miejsca zajęli: Mateusz Antoniak (zapaśnik LMKS Krasnystaw), Kamil Sykuła (zapaśnik LMKS Krasnystaw), Norbert Zacharzyński (pływak Wodnika Krasnystaw), Tomasz Stasicki (zapaśnik LMKS Krasnystaw), Ernest Kopeć (zapaśnik LMKS Krasnystaw), Dominik Gęba (zapaśnik LMKS Krasnystaw), Angelika Terejko (taekwondzistka Sokół Krasnystaw), ex aequo Anna Terlecka (pływaczka Wodnika Krasnystaw) i Weronika Szewczak (tenisistka stołowa Żaczka Fajsławice) oraz Patrycja Sysa (badmintonistka Amicusa Łopiennik Górny).

W złotej dziesiątce znalazło się aż sześciu zawodników LMKS Krasnystaw. Nie było zatem żadnych wątpliwości, że kapituła plebiscytu przyznała Adamowi Swatkowi, szkoleniowcowi tego klubu tytuł Trener Roku 2017. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Tadeusz Bochniarz, trener drużyny Żaczek Fajsławice.

Kapituła zdecydowała, że tytuł Debiut Roku 2017 powędruje do Zuzanny Sawy, najmłodszej uczestniczki plebiscytu. Zawodniczka klubu Amicus Łopiennik Górny ma niespełna 8 lat. W ubiegłym roku osiągnęła jednak kilka sukcesów w badmintonie. Między innymi zdobyła złoty medal w Wojewódzkim Turnieju UKS w Ludwinie oraz srebrne krążki w Ogólnopolskim Turnieju UKS w Ludwinie i Rejonowych Igrzyskach w Badmintonie Drużynowym w Zamościu.

Tak jak w poprzednich latach, organizatorzy plebiscytu uhonorowali wysiłek sportowców zgłoszonych w kategorii Sportowiec Specjalny. Nagrody otrzymali Katarzyna Patyk, Krzysztof Garbal, Ariel Miszczak i Kamil Kędzierski (wszyscy Sokół Krasnystaw) oraz Rafał Różański i Marcin Kwiatkowski (obaj z klubu "Słoneczni" działającego przy domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie).

 Głosami Czytelników Super Tygodnia Krasnostawskiego tytuł Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2017 otrzymała Anna Terlecka z Wodnika Krasnystaw. Redakcja przyznała również trzy wyróżnienia, które odebrali zawodnicy Sokoła Krasnystaw: Angelika Terejko, Kacper Korzeniowski i Martyna Łuczyn.

Tytuł Drużyna Roku 2017 powędrował do Żaczka Fajsławice. Zwycięska drużyna gra w składzie: Weronika Szewczak, Kinga TymickaWiktoria Jankowska i Julia Kowalska. Sportsmenki zajęły w ubiegłym roku drugie miejsce w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego. Podczas Gali Mistrzów Sportu klub przygotował dla publiczności ekskluzywny pokaz treningu z użyciem wyrzutni piłeczek do gry.

W przerwach między kolejnymi punktami Gali Mistrzów Sportu zaśpiewali: Jagoda Chojan, Kamila Gleń i Szymon Demczuk. Na zakończenie wystąpił zespół taneczny Zygzak 1, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie pod kierunkiem Marzeny Darmochwał. Ponadto dwie osoby z publiczności wylosowały specjalne upominki. Była to jedna z tegorocznych nowości, która najprawdopodobniej na stałe zagości w programie wydarzenia.


Podobne artykuły:

Nagrodziliśmy sołtysów oraz samorządowców powiatu krasnostawskiego [VIDEO]

GD

Zdjęcia (45)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe