Zbieramy krew dla Mirosława Mroczka

  • 26.02.2018, 09:21 (aktualizacja 26.02.2018 09:26)
  • MP
Zbieramy krew dla Mirosława Mroczka
W czwartek w krwiobusie, który stanął przy chełmskiej komendzie, zbierana była krew dla emerytowanego policjanta chorującego na białaczkę.

Frekwencja dopisała i od 27 osób udało się zebrać ponad 12 litrów krwi. Zostanie ona przekazana dla Mirosława Mroczka, emerytowanego policjanta zmagającego się z białaczką. Akcja została zorganizowana z inicjatywy NSZZ Policjantów Zarządu Terenowego w Chełmie, a włączyli się w nią także funkcjonariusze innych służb oraz uczniowie chełmskich szkół.

Krew dla mundurowego nadal można oddawać w stacjach krwiodawstwa na terenie całego kraju, podczas rejestracji informując, że ma zostać przekazana dla Mirosława Mroczka, pacjenta Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie.

!RCKiK w Lublinie ostrzega!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie ostrzega wszystkich krwiodawców o fałszywych SMS-ach z informacją o potrzebie oddania krwi dla chorego dziecka. Pojawia się w niej prośba o oddzwonienie lub zwrotną wiadomość, co w obu przypadkach kończy się wysokimi kosztami.

- W okresie niedoborów krwi wysyłamy do Dawców SMS z prośbą o przybycie do RCKiK lub naszego oddziału terenowego w celu oddania krwi, ale nigdy nie prosimy o potwierdzenie ich otrzymania, ani o oddzwonienie - przypomina na swojej stronie internetowej RCKiK w Lublinie.

 


Inne artykuły:

Karetki pojadą bez lekarzy

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mamuska
Mamuska 26.02.2018, 18:51
Najprzystojniejszy krwiodawca w chelmie

Pozostałe