Ceny przeglądów pójdą w górę?

  • 3.02.2018, 12:28
  • MP
Ceny przeglądów pójdą w górę?
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów skierowało pismo do kancelarii premiera w kwestii zmian tabeli opłat za badania techniczne pojazdów. W praktyce, dla kierowców oznaczałoby to większy wydatek podczas przeglądu.

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów już od kilku lat walczy o podniesienie stawek przeglądów rejestracyjnych pojazdów. W piśmie skierowanym do kancelarii premiera postulują, aby za obowiązkowe badanie techniczne kierowcy płacili 150 zł, zamiast obecnych 98 zł, a dla pojazdów wyposażonych w instalację LPG lub CNG blisko 210 zł.  Skąd ten pomysł? PISKP argumentuje to wzrostem kosztów prowadzenia działalności stacji diagnostycznych - jak podaje - nawet o 70 proc. Są one związane nie tylko z opłatami za energię czy wodę, ale również z podatkami.

Propozycja Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów będzie weryfikowana przez rząd i o tym, czy zostanie przyjęta przekonamy się w ciągu kilku tygodni. Przez kilka ostatnich lat władze nie były przychylne wprowadzaniu tego typu zmian, zaznaczając, że brakuje racjonalnych podstaw do takich podwyżek.


Teraz czytane:

Tragiczny wypadek przy pracach budowlanych w gminie Siedliszcze

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Roger
Roger 5.02.2018, 01:14
A jesli ktos bedzie w podrozy to co? Jak pis podwyzszy to przysięgam poczekam tylko do nastepnych wyborow. A ich przeklne. Juz przygotowuje laleczki woodoo.
Mrx
Mrx 4.02.2018, 03:56
To niech nie dają bonów na paliwo albo innych pierduł. I nie musieli by nic podnosić.

Pozostałe