Potrójny zabójca uniknie więzienia

  • 08.01.2018, 09:52
  • GD
Potrójny zabójca uniknie więzienia
Krzysztof C., który zabił matkę, ojca i wujka nie trafi do więzienia, ale do szpitala psychiatrycznego. Biegli uznali, że nie był poczytalny, gdy obuchem siekiery pozbawił ich życia i ukrył zwłoki pod plandeką, wcześniej posypując je wapnem.

Czterotygodniowa obserwacja psychiatryczna wykazała, że w czasie popełnienia czynów Krzysztof C. był całkowicie niepoczytalny.

- Biegli psychiatrzy stwierdzili u podejrzanego przewlekłe psychotyczne zaburzenia psychiczne o obrazie schizofrenii urojeniowej. Zaburzenia te motywowały i warunkowały dokonanie przez Krzysztofa C. zarzucanych mu czynów. Dlatego też dokonując tych czynów, podejrzany miał zniesioną zdolność rozumienia ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem w rozumieniu art. 31 par. 1 kodeksu karnego - informuje prokurator Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Ponadto biegli uznali, że podejrzany wymaga zastosowania środka zabezpieczającego, czyli umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym. Istnieje bowiem realne i wysokie prawdopodobieństwo, iż dokona on z przyczyn chorobowych takich samych lub podobnych czynów.

- Dysponując taką opinią biegłych, prokuratura będzie zobowiązana do wystąpienia do Sądu Okręgowego w Zamościu z wnioskiem o umorzenie postępowania i zastosowanie środka zabezpieczającego. Zgodnie z wnioskami biegłych, środkiem tym ma być umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym - dodaje Bartosz Wójcik.

Pomimo uzyskania kategorycznej opinii biegłych psychiatrów, Prokuratura Okręgowa w Zamościu musi dokończyć śledztwo w sprawie potrójnego zabójstwa w Piaskach Szlacheckich.

Prokuratura ujawniła motywy jakimi kierował się Krzysztof C. Przeczytacie o nich w najnowszym numerze Super Tygodnia Chełmskiego.


O sprawie informowaliśmy:

Potrójne morderstwo w Piaskach Szlacheckich

GD

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Loss
Loss 14.01.2018, 09:00
Krótko: wykiwał biegłych!!! To przebiegły, bezwzględny psychopata! Jako niepoczytalny będzie nadal zabijał i śmiał się, jak dotąd. I nie można go nazwać przestępcą, ani przypisać mu winy! To jest niewyobrażalna, pomyłka biegłych!!! Ludzie! Prokuratorzy i lekarze! Opamiętajcie się, póki nie jest za późno!!!
Temida
Temida 09.01.2018, 07:32
Bestia uniknie kary!!! Nie ma na to zgody!!!
Temida
Temida 08.01.2018, 18:06
Nie można się z tym pogodzić!!! Nie można! Zbrodniarz uniknie kary!!!

Pozostałe