Nie ma nudy, jest praca

  • 02.07.2021, 11:11
  • TS
Nie ma nudy, jest praca
Już ponad 200 osadzonych przebywających w Zakładzie Karnym we Włodawie znalazło zatrudnienie na terenie jednostki lub w okolicznych firmach. Kierownictwo placówki prowadzi działania, które mają na celu pozyskanie nowych kontrahentów, a tym samym zwiększenie liczby pracujących więźniów.

- Podejmowanie zatrudnienia przez osadzonych niesie wymierne korzyści w procesie resocjalizacji, daje możliwość podniesienia kwalifikacji i uczy nawyku pracy, a to z kolei daje satysfakcję i pomaga wypełnić wolny czas – podkreśla por. Daniel Pręciuk, rzecznik prasowy Zakładu Karnego we Włodawie. - Wykonywanie pracy poza terenem jednostki to także integracja ze światem zewnętrznym. W przypadku zatrudnienia odpłatnego osadzeni mają możliwość również pomocy swoim rodzinom, mogą spłacać zadłużenia finansowe, czy po prostu odkładać pieniądze na czas po opuszczeniu zakładu karnego.

W ostatnim okresie udało się podpisać umowę na zatrudnienie osadzonych z firmą zajmującą się produkcją wyrobów wędliniarskich i garmażeryjnych. 16 czerwca ppłk Jacek Sankowski, dyrektor włodawskiej jednostki karnej podpisał kolejną umowę z Muzeum – Zespołem Synagogalnym we Włodawie na zatrudnienie kilku osób do prac porządkowych i utrzymania zielni.

- Łącznie mamy już ponad 200 zatrudnionych osadzonych, w tym ponad 100 na terenie jednostki. Ponad 40 skazanych pracuje w przywięziennej hali produkcyjnej (przy meblarstwie), ale grupa ta sukcesywnie się powiększa – wylicza por. Pręciuk.

Kierownictwo włodawskiego ZK szuka wciąż nowych kontrahentów.

- Pomimo trudnego okresu pandemii i związanym z tym zawieszeniem współpracy z częścią firm (ze względów bezpieczeństwa) zatrudnienie skazanych w naszym zakładzie w dalszym ciągu się rozwija – dodaje rzecznik prasowy ZK we Włodawie.

Czytaj również: 73-latek zasnął za kierownicą i wjechał pod inny samochód

 

TS

Gdzie spędzasz tegoroczne wakacje?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe