Niepełnosprawni zostają w domu

  • 23.11.2020, 10:30 (aktualizacja 27.11.2020, 12:39)
  • DBEZ
Niepełnosprawni zostają w domu Fot. facebook.com/soswdorohusk
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dorohusku został przez władze powiatu zamknięty na tydzień. Wykryto tam osiem zakażeń koronawirusem wśród personelu placówki.

- Trudno wyobrazić sobie, jak będzie wyglądała praca zdalna dzieci z orzeczeniami. Nie mamy jednak wyjścia. Musieliśmy podjąć decyzję o zamknięciu placówki - mówi wicestarosta Jerzy Kwiatkowski.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dorohusku jest prowadzony przez powiat chełmski. W ubiegłym tygodniu sanepid wykrył tam ognisko koronawirusa. W związku z tym, że nie zlecono z automatu przebadania wszystkich pracowników i uczniów placówki, nie wiadomo, jak duży jest to problem.

- Mamy osiem zakażeń, w tym tylko cztery prawdopodobnie są ze wspólnego źródła. Pozostali nie mieli ze sobą kontaktu - mówi Kwiatkowski.

To znaczy, że koronawirus jest już najprawdopodobniej wszędzie. Trudno więc będzie ognisko wygasić i kontynuować nauczanie stacjonarne dzieci o specjalnych potrzebach, które dojeżdżają z różnych miejscowości powiatu chełmskiego.

- Ten tydzień jest nam bardzo potrzebny również po to, żeby doprowadzić do przebadania kadry placówki i przynajmniej części podopiecznych. Być może uda się to zlecić przez lekarzy rodzinnych - dodaje Kwiatkowski.

Powiatowa szkoła w Dorohusku zatrudnia 59 osób, w tym są tam 22 etaty obsługi. Obejmuje opieką 87 uczniów. Około 20 z nich korzysta z internatu.

- Ostatnio w internacie było tylko 7 osób. Do szkoły, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie dojeżdżały dzieci z naszego domu dziecka w Siedliszczu - wyjaśnia wicestarosta.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe