Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Gm. Wojsławice. Zbliża się festiwal tradycji w Rozięcinie
Kultura, tradycja... i placki!
Gm. Wojsławice. Zbliża się festiwal tradycji w Rozięcinie
7 września, w Ośrodku Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie, odbędzie się wydarzenie „Kultura, tradycja… i placki!”. Inicjatywa ma na celu kultywowanie lokalnych tradycji oraz integrację mieszkańców. Początek zaplanowano na godzinę 15:00. 05.09.2025 13:20
Gm. Żmudź. Przystąpili do antyazbestowej koalicji
Na tę możliwość czekali bardzo długo
Gm. Żmudź. Przystąpili do antyazbestowej koalicji
Kolejne samorządy chcą skorzystać z możliwości usunięcia nagromadzonego na swoim terenie azbestu i przystępują do programu „Lubelskie bez azbestu”, za którego przeprowadzenie będzie odpowiadał Urząd Marszałkowski Województwa Lublskiego w Lublinie. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęła także gmina Żmudź. 05.09.2025 12:14
Krasnystaw. „Kręćmy film!” po raz dwunasty
Projekt z pasją
Krasnystaw. „Kręćmy film!” po raz dwunasty
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy „Iluzjon”, działający przy II LO w Krasnymstawie i Krasnostawskim Domu Kultury, po raz dwunasty zrealizował letni projekt „Kręćmy film!”. Uczestnicy nakręcili krótkometrażowy obraz pt. „Zniknięcie bez śladu”, którego premiera odbędzie się wiosną 2026 roku. 05.09.2025 12:02
Chełm mnie kręci vol. 2. Najszybsza impreza moto wraca do miasta!
Będzie dużo emocji
Chełm mnie kręci vol. 2. Najszybsza impreza moto wraca do miasta!
Już 14 września Plac Niepodległości w Chełmie zamieni się w centrum motoryzacyjnych emocji i muzycznych wrażeń. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji do miasta wraca wydarzenie „Chełm mnie kręci” – impreza, która łączy świat silników, adrenaliny i najlepszej rapowej sceny w kraju. 05.09.2025 11:51
Gm. Chełm. Wystawa fotografii w historycznej technice cyjanotypii ma być połączona z pokazami i spotkaniami z twórcami
Hołd dla dawnej fotografii
Gm. Chełm. Wystawa fotografii w historycznej technice cyjanotypii ma być połączona z pokazami i spotkaniami z twórcami
7 września, w niedzielę, miłośnicy fotografii i sztuki będą mogli obejrzeć wystawę zatytułowaną „Zapisane w błękicie” w Puszczy - Przestrzeni Kreatywnej w Ksawerowie. Ekspozycja prezentuje prace wykonane w historycznej technice cyjanotypii. Jest to XIX-wieczna metoda, która charakteryzuje się tworzeniem obrazów w specyficznej, niepowtarzalnej palecie barw, znanej jako błękit pruski. 05.09.2025 11:30
Gm. Izbica. Zakończono prace konserwatorskie przy grobowcu Rodziny Czyżewskich
Restauracja lokalnego dziedzictwa
Gm. Izbica. Zakończono prace konserwatorskie przy grobowcu Rodziny Czyżewskich
W Tarnogórze zakończyły się prace konserwatorskie przy neogotyckim grobowcu rodziny Czyżewskich – dawnych właścicieli miejscowości. Odnowiony zabytek znajduje się na miejscowym cmentarzu parafialnym i należy do najbardziej charakterystycznych elementów dziedzictwa kulturowego gminy Izbica. 05.09.2025 11:23
Stowarzyszenie Twórcze "Pasja" w Chełmie obchodzi 20-lecie istnienia. Jubileuszowa wystawa
To już dwie dekady
Stowarzyszenie Twórcze "Pasja" w Chełmie obchodzi 20-lecie istnienia. Jubileuszowa wystawa
Z tej okazji członkowie stowarzyszenia zapraszają na jubileuszową wystawę, która odbędzie się 12 września o godzinie 17:00 w dawnej Galerii "Pasja" przy Al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 19. 05.09.2025 11:02
Gm. Żmudź. Drogowy apetyt rośnie w miarę jedzenia
Ceny zachęcają do działania
Gm. Żmudź. Drogowy apetyt rośnie w miarę jedzenia
Pozytywne informacje, jakie przyniosły ostatnie postępowania przetargowe w sprawie zadań o charakterze drogowym, skłoniły władze do aplikowania o kolejne środki w ramach dostępnych obecnie programów. Najbliższe plany w tym zakresie przedstawiła w czasie ostatniej, wrześniowej sesji wójt Edyta Niezgoda. 05.09.2025 10:58    1
Krasnystaw w projekcie „Lubelskie bez azbestu”
Będą usuwać eternit
Krasnystaw w projekcie „Lubelskie bez azbestu”
Wielu mieszkańców Krasnegostawu wciąż czeka na możliwość pozbycia się azbestu ze swoich posesji. Jest szansa, że realne działania w tym zakresie ruszą niebawem. Projekt „Lubelskie bez azbestu” ma być realizowany w latach 2026–2029 i obejmie demontaż, transport oraz utylizację niebezpiecznych materiałów, które zalegają na wielu posesjach. 05.09.2025 10:30
Społecznik Roku 2024 i Nagroda Prezydenta Miasta Chełm dla organizacji pozarządowej rozdane
Znamy laureatów!
Społecznik Roku 2024 i Nagroda Prezydenta Miasta Chełm dla organizacji pozarządowej rozdane
Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Chełm przyznała tytuł „Społecznik Roku 2024”. Wyróżnienie otrzymała Elżbieta Dziedzicka – przewodnicząca Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmie. Z kolei Nagroda Prezydenta Miasta Chełm dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej w 2024 roku trafiła do Klubu Bokserskiego Bastion Chełm. 05.09.2025 10:18    1
Gm. Wierzbica. Waszczuk zastąpiła Strelczuk. Czy szkolny kryzys zostanie zażegnany?
Temperatura wokół szkoły wciąż wysoka
Gm. Wierzbica. Waszczuk zastąpiła Strelczuk. Czy szkolny kryzys zostanie zażegnany?
Wielokrotnie informowaliśmy o tym, że współpraca władz gminy z kierownictwem Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy nie należy do najłatwiejszych. Do przesilenia doszło pod koniec sierpnia, kiedy dotychczasowa dyrektor Dorota Strelczuk została odwołana ze swojego stanowiska. - Odwołanie pani dyrektor za drobne uchybienie to krok, który trudno zrozumieć. Zamiast rozmowy, wyciągnięto najcięższe działa - uważa jeden z rodziców. - Decyzja o odwołaniu pani dyrektor nie była ani łatwa, ani pochopna. Została podjęta w oparciu o konkretne ustalenia wynikające z kontroli – zaznacza wójt Anna Flisiuk. Zapewnia przy tym, że dobro uczniów, ich bezpieczeństwo oraz ciągłość i wysoka jakość pracy szkoły pozostają absolutnym priorytetem. 05.09.2025 09:24
Modernizacja wiat przystankowych w Chełmie
Będzie nowocześnie i funkcjonalnie
Modernizacja wiat przystankowych w Chełmie
Miasto planuje dużą modernizację infrastruktury przystankowej. W ramach ogłoszonego przetargu w mieście pojawi się 38 nowych wiat, część z nich z ekranami wyświetlającymi reklamy i komunikaty miejskie. Inwestycja ma poprawić komfort pasażerów oraz estetykę przestrzeni publicznej. 05.09.2025 08:53    1
Z promilami za kierownicą i kradzieżami na koncie. 39-latek już w areszcie
Wrócił za kratki
Z promilami za kierownicą i kradzieżami na koncie. 39-latek już w areszcie
39-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego najpierw próbował ukraść w Szumince w gm. Włodawa ciągnik warty kilkaset tysięcy złotych, później zabrał zaparkowanego na posesji land rovera, a swoją podróż zakończył, rozbijając auto na ogrodzeniu. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Wkrótce po zgłoszeniu został zatrzymany przez policjantów, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 05.09.2025 07:52
Chełm. Miasto rozkłada ręce w sprawie ulicy Hutniczej
Radny Bielecki interpeluje
Chełm. Miasto rozkłada ręce w sprawie ulicy Hutniczej
Interpelacja radnego Sebastiana Bieleckiego obnażyła dwie bolączki miasta: popękany mur przy I Liceum Ogólnokształcącym oraz nieprzejezdny odcinek ulicy Hutniczej. Odpowiedź ratusza pokazuje, że jedna ze spraw ugrzęzła w procedurach, a druga – z powodu własności gruntów – nie ma szans na szybkie rozwiązanie. 05.09.2025 07:45
Z blisko 4 promilami za kierownicą. 44-latek z Ukrainy wydalony z Polski
Zatrzymany przez innych kierowców
Z blisko 4 promilami za kierownicą. 44-latek z Ukrainy wydalony z Polski
To mogło zakończyć się tragedią. 44-letni obywatel Ukrainy, mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie i bez prawa jazdy, wsiadł za kierownicę renault. Najpierw spowodował kolizję, a następnie kontynuował jazdę drogą wojewódzką. Na szczęście jego niebezpieczne zachowanie zauważyli inni kierowcy, którzy zatrzymali samochód i wezwali policję. 05.09.2025 07:29
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama