poniedziałek, 29 kwietnia 2024 11:46

Sport

Udany debiut naszego rajdowca. Chełmianin na podium

Paweł Hurko z załogi Automobilklubu Chełmskiego zaliczył bardzo dobry debiut w rajdzie TM Nowa Ruda z cyklu Tarmac Masters. Wraz z pilotem Marcinem Roguskim zajęli drugie miejsce w klasie PRO3, czyli samochodów o pojemności do 1600 ccm. Debiut tym bardziej rewelacyjny, że do zwycięzców stracili tylko niecałe 12 sekund.

08.04.2023 09:45
Igor Rondoś w reprezentacji na Mistrzostwa Europy!

Trener reprezentacji Polski w boksie Dariusz Kochanowski ogłosił jedenastoosobową kadrę na Mistrzostwa Europy Juniorów w Armenii. Znalazł się w niej m.in. Igor Rondoś, utalentowany pięściarz MKS Olimp Chełm, brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw Europy.

07.04.2023 16:41
Remis na wyjeździe. Kolejny punkt na koncie Chełmianki

1:1 (0:0) to wynik czwartkowego spotkania wyjazdowego Chełmianki z rezerwami Cracovii. Bramki po obu stronach padły w drugiej połowie. Ten mecz rozpoczął świąteczną kolejkę spotkań w IV grupie III ligi.

07.04.2023 10:38    1
Bogusław Kudelski - spikerem piłkarskim z uprawnieniami

Bogusław Kudelski, którego głos można usłyszeć podczas domowych meczów Chełmianki, pomyślnie zaliczył kurs spikerski Polskiego Związku Piłki Nożnej. Otwiera on przed nim możliwość prowadzenia spikerki we wszystkich klasach rozgrywkowych.

06.04.2023 07:40    1    2
Nabierają tempa na wiosnę. Nasi biegacze w świetnej dyspozycji

Zmienne warunki pogodowe na przełomie marca i kwietnia nie stanęły na przeszkodzie naszym biegaczom. Startowali zarówno w biegach w kraju, jak i za granicą, wracając z wysokimi lokatami oraz nowymi życiówkami.

06.04.2023 07:36
Julia Marek z Sokoła Krasnystaw z medalem w Pucharze Polski

Puchar Polski P2 kadetów i juniorów w taekwondo olimpijskim okazał się bardzo udany dla jednej z zawodniczek klubu Sokół Krasnystaw.

06.04.2023 07:32
Gotowe na mistrzostwa świata. Sukces tancerek Freak Dance Academy

Z medalami, tytułami i pięknymi wspomnieniami wróciły tancerki Freak Dance Academy z Mistrzostw Polski w stylach disco dance i disco dance freestyle organizowanych przez Polską Federację Tańca w Karczewie. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata federacji IDO.

06.04.2023 07:23
Liga już za nimi. Tenisiści stołowi zamykają sezon

Dobiegły końca ligowe rozgrywki organizowane przez Lubelski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Do udanych zaliczą je reprezentanci trzech naszych klubów.

05.04.2023 07:20
Trofea w Mazovia Cup. Sukcesy chełmskich karateków

Kolejne medale zasiliły dorobek Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori oraz Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie. Karatecy zdobyli podczas Ogólnopolskiego Turnieju Mazovia Cup 2023, który rozegrany został w Piasecznie. Dla reprezentantów obu klubów były to jedne z największych dotychczasowych zmagań, startowało w nich ponad 650 zawodników z kilkudziesięciu ośrodków karate.

05.04.2023 07:13
Gotowi do walki o I ligę! Arka niepokonana przez cały sezon

21 z rzędu zwycięstwo siatkarzy Arki Chełm to rekord w historii II ligi. W przedostatnim spotkaniu przed rozgrywkami finałowymi zespół szkolony przez Bartłomieja Rebzdę, 3:0 (25:16, 25:18, 25:17) pokonał SMS PZPS II Spała. Ostatni mecz ligowy Arka zagra u siebie 15 kwietnia, podejmując Lechię II Tomaszów Mazowiecki.

05.04.2023 07:11
Medale w Chęcinach. Cement Gryf Chełm znów triumfuje

Zapaśnicy z dwóch naszych klubów, a zarazem reprezentanci województwa lubelskiego, wrócili z tarczą z międzynarodowych mistrzostw Polski skierowanych do kadetów. W Chęcinach wywalczyli pięć medali, rywalizując nie tylko z rówieśnikami z kraju, ale także z Danii i Ukrainy. Zawody te były jednocześnie ostatnimi eliminacjami do mistrzostw Polski, które będą rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

05.04.2023 07:00
Zmienne szczęście Chełmianki. Efektowna wygrana i remis jak porażka

W środowym meczu przed własną publicznością piłkarze Chełmianki pokonali Sokoła Sieniawa 4:2. Z kolei w sobotnim spotkaniu bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Lublinianką.

02.04.2023 07:21
Fighterzy z medalami. Kickboxerzy Skorpiona gotowi na kolejne walki

Trzy brązowe krążki wywalczyli zawodnicy sekcji Skorpion MKS Mechanik Włodawa w Ogólnopolskim Turnieju Kickboxingu Piaseczno Open. Uczestniczyło w nich 350 osób. Dla podopiecznych Małgorzaty Chomy i Sylwestra Protasa był to pierwszy tegoroczny start, a jednocześnie świetne przetarcie przed kolejnymi zmaganiami.

30.03.2023 13:29
Wykazali się celnością. Powiatowe zmagania LOK Invictus

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Powiatowych Zawodach Strzeleckich w Dorohusku zorganizowanych przez koło LOK Invictus. Uczestnicy rywalizowali tam w konkurencji z broni pneumatycznej.

29.03.2023 15:12