Sport

Gimnazjaliści rywalizowali nad siatką

8 czerwca w Lublinie rozegrano wojewódzki finał w siatkówce plażowej chłopców w kategorii szkół gimnazjalnych. Nasze miasto reprezentowały dwie placówki, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 6. Żadnej z nich nie udało się zająć medalowej pozycji. Szóstka sklasyfikowana została na siódmym, a Jedynka na dziewiątym miejscu.

19.06.2017 08:12
Otwarty turniej szachowy w PWSZ

Naukowe Koło Studentów PWSZ TV zaprasza wszystkich do udziału w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Rektora PWSZ w Chełmie. Rozpocznie się on o godz. 10 w najbliższy piątek (9 czerwca). Liczba miejsc ograniczona do 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe wynosi 10 zł.

08.06.2017 09:00
Tempo czeka na decyzję związku

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami działacze Uczniowskiego Klubu Sportowego Tempo Chełm złożyli do Polskiego Związku Piłki Siatkowej wniosek o przyznanie miejsca w II lidze. Decyzja ma zapaść pod koniec czerwca.

07.06.2017 10:24
Ruszyły zapisy na Bieg Pod Prąd

Kolejną szansą na sprawdzenie swojej wytrzymałości jest IV. Nadbużański Bieg Pod Prąd, na który rozpoczęły się już zapisy.

07.06.2017 10:24    2    6
Lubelskie Eliminacje Nestle Cup 2017

Dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach Lekkoatletyka Dla Każdego rywalizowały w Białej Podlaskiej w wojewódzkich eliminacjach Nestle Cup 2017. Chełmska drużyna zdobyła 10 medali.

05.06.2017 14:12
Żelazny bieg z rekordem

Żaden z mieszkańców naszego powiatu nie zajął miejsca w pierwszej trójce, ale i tak turniej był bardzo udany. Wzięła w nim udział rekordowa liczba zawodników.

05.06.2017 11:45    1
III liga dla Chełmianki!!!

Wygraną w Werbkowicach z miejscowym Kryształem Chełmianka Chełm przypieczętowała awans do III ligi. Podopieczni Artura Bożyka pokonali rywala 2:0, a ozdobą spotkania był gol Pawła Ulicznego z 11. minuty.

05.06.2017 11:04
Żelazne zawody dla najlepszych

Tegoroczna edycja Żelaznego Triathlonu przyciągnęła prawie 200 miłośników ekstremalnych zmagań z całej Polski.

04.06.2017 11:50    1
Nokautem do finału

28 maja Michał Soczyński w białoruskim Grodnie walczył o mistrzostwo w 47. edycji Memoriału Victora Usowa. Z walki półfinałowej nokautem przeszedł do finału, gdzie czekał na niego medalista z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

03.06.2017 22:04    1    1
Chełmianin pierwszy na mecie półmaratonu

4. Maestrocafe Półmaraton Chełmski zgromadził blisko 500 biegaczy z kraju i zagranicy. Impreza odbyła się w minioną niedzielę (28 maja) i połączona była z obchodami Dnia Dziecka. Dopisała pogoda i uczestnicy. Fantastyczna atmosfera, moc atrakcji i zaangażowanie organizatorów sprawiły, że w chełmskim parku miejskim pojawiły się tego dnia tłumy.

31.05.2017 14:29    1    1
Mocny start Agrosu i nowy rekord Chełma

W otwierających sezon letni zawodach w Białej Podlaskiej nasi lekkoatleci pokazali znakomite przygotowanie i poprawili jeden z rekordów Chełma, a na stadionie w Zamościu potwierdzili, że nie był to przypadek.

30.05.2017 17:15
Z Białogardu wrócili z medalami

Ogromny sukces Przemysława Swatka. Zawodnik reprezentujący barwy LMKS-u Krasnystaw wywalczył złoty medal w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Swoją dominację na krajowych matach potwierdziły również podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa z Cementu-Gryfa Chełm, które w czempionacie zdobyły siedem medali. Zmagania odbyły się w dniach 19-21 maja w Białogardzie.

29.05.2017 11:02
Nasi w morderczym biegu

II edycja biegu Extreme Power Run przyciągnęła prawie 200 biegaczy z całej Polski oraz zza wschodniej granicy. Wśród nich trasę pokonała również grupa ze Stowarzyszenia Clipeus Arma, która drużynowo zajęła wysoką lokatę.

23.05.2017 10:00    1
Nie było mocnych na Dominikę, włodawianka mistrzynią Polski!

Reprezentantki włodawskiej sekcji kick-boxingu Skorpion nie zwalniają tempa. Dominika Jagiełłowicz została mistrzynią Polski juniorek w kategorii 60 kg, a jej koleżanka Monika Konieczna wywalczyła wicemistrzostwo w kategorii kadetek 55 kg.

22.05.2017 12:00
Półmaraton pełen atrakcji

Już w najbliższą niedzielę, 28 maja odbędzie się wielka biegowa impreza – 4. Maestrocafe Półmaraton Chełmski. Będzie ona połączona z obchodami Dnia Dziecka.

22.05.2017 08:53    2