Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:32
Reklama

Bezpańskie psy trafią do Nowodworu

Bezdomnymi psiakami z terenu gminy zaopiekuje się schronisko w Nowodworze koło Lubartowa. Było jedynym, które odpowiedziało na zapytanie ofertowe rejowieckiego samorządu.
Bezpańskie psy trafią do Nowodworu

Współpracę ze schroniskiem w Nowodworze gmina nawiązała kilka miesięcy temu, gdy okazało się, że placówka w Radysach, z którą Rejowiec miał podpisaną umowę, zaniedbywała zwierzaki i głodziła. Dochodziło do tego, że się zagryzały.

Wójt Tadeusz Górski od razu zrezygnował z jego usług ośrodka w Radysach. Zaczął poszukiwać nowego, któremu mógłby powierzyć opiekę nad bezdomniakami. Żadna placówka nie była zainteresowana współpracą. Jedynie schronisko w Nowodworze zgodziło się pomóc, gdyby zaszła taka potrzeba.

Tym razem też było jedynym, które złożyło swoją ofertę. Zobowiązało się odławiać bezdomne zwierzęta nie później niż w ciągu 12 godzin od przyjęcia zgłoszenia, a później nie tylko należycie zająć się psiakami, ale również powiadomić urząd, w jakich warunkach one przebywają i dołączyć do tego dokumentację fotograficzną. Będzie też poszukiwać nowych domów i właścicieli dla zwierząt wyznaczonych do adopcji oraz udostępnić adres strony internetowej z ogłoszeniami. A w razie znalezienia im domu, również poinformować o tym fakcie.

Za każde odłowione zwierzę gmina zapłaci 2 460 złotych. Umowa będzie obowiązywała od 1 lutego tego roku do 31 grudnia 2022 roku.

Do schroniska trafią tylko te psy, dla których nie uda się znaleźć nowych właścicieli. Praktyka jest bowiem taka, że najpierw urzędnicy sami poszukują nowych domów dla bezdomnych psiaków i zazwyczaj się to udaje. Czterema zaopiekowała się też gmina.

Zdaniem Tadeusza Górskiego problem bezpańskich psów można by rozwiązać, czipując wszystkie czworonogi. Dopóki jednak nie będzie takiego obowiązku, ludzie będą pozbywać się zwierzaków. Na terenie gminy Rejowiec psy porzucane są najczęściej w lesie w okolicach Zawadówki, głównie latem.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama